Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Silvair liczy na pozytywne przepływy operacyjne w ciągu dwóch lat

0
Podziel się

Silvair ma nadzieję na osiągnięcie pozytywnych przepływów operacyjnych w ciągu dwóch lat, tak by finansować działalność z przychodów. Sprzedaż powinna rozpocząć się "lada moment", poinformowali członkowie zarządu spółki.

Silvair liczy na pozytywne przepływy operacyjne w ciągu dwóch lat
bEguVRAR

"Mamy nadzieję osiągnąć pozytywne przepływy operacyjne w ciągu 2 lat i zacząć finansować się z przychodów. Nie będziemy więc potrzebować kolejnego podwyższenia kapitału" - powiedział wiceprezes ds. finansowych Adam Gembala podczas konferencji prasowej.

Prezes Rafał Han podkreślił, że spółka ma gotowy produkt - oprogramowanie do sterowania oświetleniem w standardzie Bluetooth Mesh - i jest w trakcie jego komercjalizacji.

"Jeśli chodzi o pierwszy produkt i te kontrakty, które są teraz uzgadniane, to spodziewamy się, że rozpoczęcie masowej produkcji komponentów jeszcze w tym roku" - powiedział wiceprezes.

bEguVRAT

"25 produktów z naszym software jest publicznych, inne dopiero są w przygotowaniu. Lada moment będziemy rynkowi przedstawiać ekscytujące budynki na całym świecie, w których urządzenia współpracują ze sobą dzięki naszej technologii" - powiedział Han.

Według niego, Silvair ma istotną przewagę nad konkurencją, bo jako pierwsza firma uzyskała odpowiednią certyfikację i zaprezentowała produkty oparte o Bluetooth Mesh - technologii, która po skonfigurowania pozwala za komunikację między urządzeniami, niezależnie od telefonu czy komputera.

"Konkurencji spodziewamy się ze strony startupów, które mogą opracować podobne rozwiązania. I dobrze by było, żeby tak zrobili, bo my całego świata nie damy rady obsłużyć. Poza tym, przyspieszyłoby to zmianę świadomości" - dodał wiceprezes ds. technologii Szymon Słupik.

Członkowie zarządu zastrzegli też, że - pomimo rejestracji w stanie Delaware - będą organizować walne zgromadzenia w Polsce, a do rady dyrektorów wejdzie dwóch niezależnych członków.

bEguVRAZ

Pierwotna oferta publiczna Silvair, Inc. rozpocznie się dziś od publikacji ceny maksymalnej, a jutro rozpoczną się zapisy w transzy inwestorów indywidualnych i book-building dla inwestorów instytucjonalnych, podano w prospekcie. Spółka zaoferuje do 2,4 mln nowych akcji i planuje pozyskać 43-50 mln zł brutto, które zamierza przeznaczyć na finansowanie dalszego rozwoju. Zakładany pierwszy dzień notowania akcji na GPW - ok. 30 lipca br.

Spółka Silvair Inc. została utworzona zgodnie z prawem stanu Delaware (USA). Posiada biuro w Krakowie, w którym pracuje ok. 70 osób, głównie inżynierów, rozwijających technologię i produkty spółki. Spółka jest kontrolowana przez jej założycieli: Rafała Hana, Szymona Słupika i Adama Gembalę, którzy pełnią też kluczowe funkcje w jej kierownictwie.

bEguVRBu
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)