Notowania

technologie
05.05.2017 12:41

SO SPV 118 z grupy Oaktree złożyła wniosek do UOKiK ws. przejęcia IT Kontrakt

Podziel się
Dodaj komentarz

SO SPV 118 z grupy Oaktree Capital Management złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na przejęcie Grupy IT Kontrakt, podał Urząd.

Wniosek wpłynął 28 kwietnia, sprawa jest w toku.

"Planowana koncentracja polega na przejęciu przez SO SPV 118 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (SO SPV 118) bezpośredniej kontroli nad IT Kontrakt sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (ITK) oraz, w konsekwencji, pośredniej kontroli nad podmiotami zależnymi od ITK, tj. IT Kontrakt AG z siedzibą we Freienbach (Szwajcaria), IT Service sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz IT Kontrakt Services Sendirian Berhad z siedzibą w Selangor (Malezja) (ITK oraz podmioty zależne od ITK łącznie dalej nazywane: Grupą ITK)" - czytamy w komunikacie.

SO SPV 118 należy do grupy funduszy typu private equity, na czele której stoi Oaktree Capital Group LLC (USA), dokonujących inwestycji m.in. w spółki z branży nieruchomościowej (w tym w Polsce).

Grupa ITK należy do grupy kapitałowej, na czele której stoi Work Service. Głównym przedmiotem działalności Grupy ITK jest świadczenie usług outsourcingowych w zakresie kadry IT, testowania jakości systemów informatycznych oraz projektów IT, podał Urząd.

W końcu kwietnia br. Work Service podpisał z funduszem private equity Oaktree Capital Management reprezentowanym w Polsce przez Cornerstone Partners przedwstępną warunkową umowę sprzedaży udziałów w spółce IT Kontrakt sp. z o.o. Jak wówczas podano, wartość transakcji wyniesie 147 mln zł.

Grupa Work Service nabyła 75% udziałów w IT Kontrakt w maju 2012 roku za 52 mln zł i zwiększyła swoje zaangażowanie w spółce w kolejnych latach do 95%.

Umowa ma charakter warunkowy, a jej wykonanie jest uzależnione od uzyskania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zamknięcie transakcji planowane było na czerwiec 2017 r.

Work Service jest największą spółką sektora usług personalnych w Polsce i liderem w regionie CEE. Głównym inwestorem finansowym w Work Service jest fundusz private equity PineBridge Investments. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz