Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

'Solidarność' w PGG domaga się m.in. gwarancji zatrudnienia i działania kopalń

0
Podziel się:
'Solidarność' w PGG domaga się m.in. gwarancji zatrudnienia i działania kopalń

Zakładowa organizacja NSZZ "Solidarność" w Polskiej Grupie Górniczej (PGG) domaga się przywrócenia zawieszonych elementów wynagrodzenia, gwarancji zatrudnienia, gwarancji dalszego działania kopalń i zakładów oraz utrzymania inwestycji w związku z połączeniem Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) z PGG,

"Domagamy się, aby porozumienie zawierało przede wszystkim gwarancje dalszego funkcjonowania wszystkich kopalń i ruchów oraz zakładów PGG, a także gwarancje zatrudnienia dla wszystkich pracowników spółki. Ponadto żądamy gwarancji utrzymania inwestycji na poziomie nie mniejszym niż zapisany w Planie Techniczno-Ekonomicznym PGG na 2017 rok oraz zwiększenia ich w latach kolejnych" - powiedział przewodniczący Solidarności w PGG Bogusław Hutek portalowi Nettg.pl.

W stanowisku organizacji związkowej mowa jest także o przywróceniu elementów wynagrodzenia zawieszonych na mocy porozumienia z 19 kwietnia 2016 r. oraz o zapewnieniu takiego obłożenia stanowisk pracy, by zapewnić bezpieczną realizację zadań.

W porozumieniu zawartym w kwietniu ub.r. między Kompanią Węglową, jej związkami zawodowymi i Ministerstwem Energii uzgodniono m.in. zawieszenie wypłat tzw. czternastej pensji w latach 2016-2017. Porozumienie umożliwiło powołanie PGG.

W grudniu ub.r. Ministerstwo Energii poinformowało, że KHW i PGG powinny zostać połączone. Jak wskazywał ostatnio wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, połączenie PGG z KHW może wiązać się z przesunięciem w czasie spłaty zadłużenia KHW oraz ewentualną konwersją części zadłużenia na udziały.

Polska Grupa Górnicza to spółka celowa powstała w celu przejęcia majątku i zobowiązań Kompanii Węglowej. Jej udziałowcami są uczestnicy koncentracji, Węglokoks oraz Towarzystwo Finansowe Silesia. PGG nie jest kontrolowana przez żadnego z akcjonariuszy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)