Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wyniki apple
27.10.2015 23:13

Spadki na Wall Street. Apple pozytywnie zaskoczył rynek

Sprzedaż iPhone urosła o 36 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(reuters)

Wtorkowa sesja na Wall Street przebiegała pod znakiem umiarkowanych spadków po serii danych makroekonomicznych z USA, w tym słabego odczytu wskaźnika zamówień w przemyśle. W centrum uwagi jest również posiedzenie Fed, które rozpoczęło się we wtorek. Pozytywnie zaskoczyły za to wyniki Apple oraz Alibaby.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 41,62 pkt. (0,24 proc.) do 17.581,43 pkt. S&P 500 stracił 5,29 pkt. (0,26 proc.) i wyniósł 2.065,89 pkt., a Nasdaq Composite osłabił się o 4,56 pkt. (0,09 proc.) i wyniósł 5.030,15 pkt.

Po zakończeniu sesji wyniki kwartalne podała firma Apple. Producent iphone'a zarobił 11,2 mld dolarów, co daje wynik 1,96 dolara na akcję. To wyniki lepszy w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej. Spółka zaskoczyła rynek mocnym wzrostem sprzedaży smartfonów (wzrost o 36 procent). Przychody spółki urosły w tym czasie o 22,3 procent.

Przed sesją wyniki kwartalne podał DuPont. Koncern chemiczny zanotował lepszy od oczekiwań zysk netto, gorsze od oczekiwań okazały się jednak przychody spółki, na których zaważyło między innymi umocnienie się dolara.

Umocnienie dolara zaszkodziło również wynikom spółki spedycyjnej UPS. Spółka zanotowała w trzecim kwartale silniejszy od oczekiwań spadek przychodów. Powyżej konsensu był jednak jej zysk netto.

Zobacz, jak wyglądała wtorkowa sesja na Wall Street

Lepsze od oczekiwań były wyniki chińskiego giganta internetowego Alibaba. Spółka notowana na Wall Street podała wynik, który pobił konsensus zarówno na poziomie zysku netto, jak i przychodów. Alibaba wbrew obawom o możliwe problemy związane ze spowolnieniem tempa wzrostu gospodarczego chińskiej gospodarki zanotowała silny, ponad 30 proc., wzrost przychodów rok do roku.

Inwestorów rozczarowały dane z amerykańskiej gospodarki. Zamówienia na dobra trwałe w USA we wrześniu spadły miesiąc do miesiąca o 1,2 proc. Jest to już drugi z rzędu spadek tego wskaźnika, który w sierpniu spadł o 3,0 proc. miesiąc do miesiąca, po korekcie z -2,0 proc. Zamówienia na dobra trwałe z wykluczeniem środków transportu spadły o 0,4 proc. miesiąc do miesiąca wobec spadku o 0,9 proc. miesiąc wcześniej.

Słabszy od oczekiwań był też odczyt wskaźnika zaufania konsumentów w USA. Wyniósł w październiku 97,6 pkt. - wynika z raportu Conference Board. Analitycy spodziewali się, że indeks wyniesie 102,9 punktów. We wrześniu indeks wyniósł 102,6 pkt. po korekcie, wobec 103,0 pkt. przed korektą.

Indeks cen domów S&P/CaseShiller wzrósł w sierpniu o 5,09 proc. rok do roku i wyniósł 182,47 punktów. Analitycy spodziewali się, że indeks wzrośnie o 5,1 proc. rok do roku. Miesiąc wcześniej indeks wzrósł o 4,19 proc. rok do roku po korekcie.

Fed rozpoczął obrady

We wtorek rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Rezerwy Federalnej. Decyzję w sprawie stóp procentowych rynek pozna w środę o godz. 19.00 czasu polskiego.

Zakłada się, że Fed pozostawi wysokość stóp procentowych bez zmian. Ważniejszy od samej decyzji będzie natomiast wydźwięk komunikatu po posiedzeniu, w którym Fed może zasygnalizować swoje plany na przyszłość.

Po słabych danych z amerykańskiej gospodarki w ostatnim czasie w ocenie rynku spadło prawdopodobieństwo, że Fed podniesie stopy procentowe w tym roku, z drugiej strony jednak wielu członków Fed w swoich wypowiedziach wciąż deklaruje gotowość do głosowania za podwyżką w grudniu. Tekst komunikatu po posiedzeniu może wprowadzić nieco większą jasność co do zamierzeń Fed.

- Spodziewamy się, że Fed rozpocznie cykl stopniowych podwyżek stóp procentowych w grudniu. Wierzymy, że dane, jakie pojawią się do czasu grudniowego posiedzenia będą na tyle dobre, że umożliwią one start normalizacji stóp procentowych po siedmiu lat utrzymywania ich na poziomie bliskim zera" - ocenili w raporcie analitycy Credit Agricole w raporcie.

Tagi: wyniki apple, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz