Notowania

technologie
16.07.2018 10:55

Środki zainwestowane poprzez Mintos mogą przekroczyć 1 mld euro do końca IX br.

Warszawa, 16.07.2018 (ISBnews) - Zainwestowane poprzez platformę Mintos środki - zgodnie z szacunkami - przekroczą 1 mld euro do końca września wobec wcześniej zakładanego terminu końca bieżącego roku, podała spółka. Od rozpoczęcia swojej działalności w 2015 roku kwota zainwestowanych poprzez platformę środków wyniosła blisko 850 mln euro.  

Podziel się
Dodaj komentarz

"Rok 2018 jest okresem dużych inwestycji w rozwój Mintos. Ubiegły rok zakończyliśmy z zyskiem, jednak teraz skupiamy się przede wszystkim na dynamicznym rozwoju naszej działalności na światowych rynkach oraz umocnieniu pozycji lidera. Pracujemy nad rozwojem naszej działalności zarówno po stronie inwestorów indywidualnych, jak i firm z sektora pozabankowego. W samym tylko 2018 roku do platformy dołączyło 18 firm oraz ponad 23 000 inwestorów indywidualnych. Otworzyliśmy się też na nowe rynki, takie jak m.in. Wielka Brytania, Kenia, Mołdawia czy Meksyk. Zapowiadaliśmy, że do końca roku planujemy przekroczyć barierę 1 mld euro w zainwestowanych środkach, zbliżamy się do tego celu dużymi krokami. Zgodnie z naszymi ostatnimi szacunkami może to nastąpić do końca września tego roku" - powiedział współzałożyciel i dyrektor zarządzający spółki AS Mintos Marketplace Martins Sulte, cytowany w komunikacie.

Mintos posiada obecnie ponad 68 000 zarejestrowanych na platformie inwestorów indywidualnych z ponad 70 krajów. W Polsce spółka działa od połowy 2017 r. i zgromadziła do tej pory na swojej platformie 3 400 polskich inwestorów indywidualnych oraz 10 instytucji finansowych z sektora pozabankowego działających w Polsce. Według wolumenu inwestycji, Polska jest jednym z pięciu największych rynków na platformie Mintos, podano również.

"Od maja tego roku Mintos przyłączył do platformy 11 nowych firm z takich krajów jak Wielka Brytania, Polska, Dania, Hiszpania, Litwa, Estonia, Rosja, Gruzja i Meksyk. Obecnie na platformie dostępne są propozycje inwestycyjne od 46 firm, głównie z pozabankowego sektora pożyczkowego" - czytamy w komunikacie.

Strategią Mintos jest ambitny wzrost, ale w stałym tempie, co zapewni firmie zrównoważony rozwój. W 2018 r. Mintos skupia się na wypracowaniu wzrostu po obu stronach rynku przez zwiększenie popytu inwestorów indywidualnych z jednej strony oraz zwiększenie liczby pożyczek i innych produktów finansowych, takich jak np. faktoring czy leasing, dzięki dołączeniu do platformy nowych firm. Wzrost ten jest generowany zarówno na obecnych, jak i na nowych rynkach. W 2018 roku spółka zamierza otworzyć nowe biura w Brazylii, Rosji oraz w Południowo-Wschodniej Azji, podsumowano.

Mintos rozpoczął działalność w 2015 r. Do tej pory z usług Mintos globalnie skorzystało blisko 53 tys. inwestorów indywidualnych z 65 krajów, którzy łącznie zainwestowali ponad 0,5 mld euro, czyli ok. 2,4 mld zł. Aktualnie na platformie Mintos znajdują się propozycje inwestycyjne od 38 instytucji pozabankowych z 23 krajów wywodzących się z Europy, Azji, Afryki i Ameryki Południowej.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz