Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Strata netto Qumaka zwiększyła się r/r do 42,28 mln zł w 2016 r.

0
Podziel się:
Strata netto Qumaka zwiększyła się r/r do 42,28 mln zł w 2016 r.

Qumak odnotował 42,28 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2016 r. wobec 9 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Strata operacyjna wyniosła 31,29 mln zł wobec 8,33 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 428,41 mln zł w 2016 r. wobec 720,89 mln zł rok wcześniej.

"Miniony rok był okresem trudnym i wymagającym biznesowo oraz organizacyjnie. Zmagaliśmy się w ciągu tych miesięcy z efektami kurczącego się rynku zamówień publicznych, który w wolnym tempie realizował plan inwestycyjny, wydatkując w bardzo ograniczonym zakresie środki unijne z perspektywy 2014-20. Spadek przychodów jest konsekwencją ograniczenia ilości zamówień w dostępnej części rynku publicznego, zarówno w obszarze IT jak i inteligentnej infrastruktury, który wyniósł niemal 50% w porównaniu z rokiem 2015. Oznacza to ubytek rynku o niespełna (prawie) 4 mld zł. Jako przedsiębiorstwo dostrzegliśmy konieczność przedefiniowania celów i priorytetów oraz zwiększenia dojrzałości organizacyjnej. Wdrożyliśmy wiec wiele działań podnoszących efektywność oraz zwiększających kontrolę i bezpieczeństwo biznesu. Zrewidowaliśmy też podejście do księgowań i estymacji sporządzonych w latach poprzednich, co przełożyło się na szereg rezerw i odpisów, które księgowo obciążyły wynik. Stworzyło to spółce możliwość
zaplanowania przyszłości i rozwoju bez obciążeń historycznych" - napisał prezes Tomasz Laudy w liście do akcjonariuszy.

Rok 2017 powinien być dla nas lepszy niż dwa ubiegłe lata. Z jednej strony zaczniemy konsumować pierwsze efekty wdrażania strategii, z drugiej zaś mamy nadzieję odczuć ożywienie na rynku publicznym, które oczekiwane jest w drugiej połowie roku" - podsumował prezes.

W ujęciu jednostkowym strata netto w 2016 r. wyniosła 42,98 mln zł wobec 9,84 mln zł straty rok wcześniej.

Qumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)