Notowania

Sygnity ma spory problem. Pioneer i AXA domagają się wykupu obligacji

Fundusze uznały, że spółka naruszyła wskaźniki finansowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)

Fundusze AXA oraz Pioneer domagają się, by spółka informatyczna Sygnity wykupiła wcześniej obligacje za ponad 5,5 mln zł.

Spółka Sygnity poinformowała we wtorek, że wpłynęły do niej wezwania do wcześniejszego wykupu obligacji od AXA TFI oraz Pioneer Pekao TFI, datowane na ten sam dzień.

Przedstawiciele TFI zażądali wykupienia obligacji "wskazując na przypadek naruszenia wskaźników finansowych przez emitenta na podstawie informacji zawartych w raportach (odpowiednio jednostkowym oraz skonsolidowanym) za I półrocze roku obrotowego 2016/2017" - czytamy.

- AXA FIO Subfundusz Obligacji Korporacyjnych posiada 30 obligacji serii 1/2014 o łącznej wartości 0,3 mln zł wyemitowanych przez Sygnity;

- Pioneer FIO oraz Pioneer Obligacji - Dynamiczna Alokacja Fundusz Inwestycyjny Otwarty mają łącznie 530 obligacji serii 1/2014 o wartości 5,3 mln zł wyemitowanych przez Sygnity;

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty

Spółka poinformowała jednocześnie, że zgłoszenie przez obligatariuszy do wcześniejszego wykupu obligacji w liczbie przekraczającej 2,5 proc. liczby wyemitowanych przez spółkę obligacji stanowi jeden z warunków naruszających zgody dotyczące postanowień umów kredytowych zawartych z Deutsche Bank Polska oraz ING Bank Śląski.

"Intencją Sygnity jest podjęcie rozmów z obligatariuszami w zakresie warunków wykupu obligacji objętych zgłoszonymi wezwaniami" - czytamy w informacji przekazanej przez Sygnity.

Sygnity to producent oprogramowania, zajmujący się tworzeniem zaawansowanych systemów informatycznych dla firm oraz świadczeniem usług IT.

Kurs akcji Sygnity od początku roku

Tagi: sygnity, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz