Notowania

technologie
18.12.2015 13:26

Sygnity zanotowało słabe wyniki. Prezes tłumaczy dlaczego

Według prezesa spółki, w czwartym kwartale roku obrotowego 2014/2015 nastąpił splot niekorzystnych, częściowo jednorazowych efektów, który wpłynął na wyniki spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sygnity)

Sygnity odnotowało 4,18 mln zł skonsolidowanej straty netto w roku finansowym 2014/2015 (1 października 2014 - 30 września 2014) wobec 12,97 mln zł zysku rok wcześniej. Według prezesa spółki, jest to efekt splot niekorzystnych, częściowo jednorazowych czynników.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 429,31 mln zł w roku finansowym 2014/2015 wobec 500,9 mln zł rok wcześniej.

- W samym czwartym kwartale przychody osiągnęły poziom 95,8 mln zł (-24 proc. rok do roku). Przychody ze sprzedaży produktów i usług odpowiadały za 91 proc. całości sprzedaży Grupy. Na niższy poziom przychodów ze sprzedaży osiągniętych w czwartym kwartale roku obrotowego 2014/2015 miał wpływ spadek przychodów z segmentu public oraz dodatkowo przełożenie w czasie niektórych planowanych na ten kwartał odbiorów projektów. W samym czwartym kwartale roku obrotowego zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 11,4 mln zł, skorygowany zysk przed opodatkowaniem z wyłączeniem kosztów amortyzacji (EBITDA) 29 tys. zł, a strata netto 10,2 mln zł - napisał prezes Janusz R. Guy w liście do akcjonariuszy.

Jak wskazał, w czwartym kwartale roku obrotowego 2014/2015 nastąpił splot niekorzystnych, częściowo jednorazowych efektów, który wpłynął na wyniki spółki.

- Był to przede wszystkim przedłużający się zastój w sektorze publicznym, który jednak w mojej opinii mamy już w znaczącej mierze za sobą, a także dokonane rezerwy i odpisy. Wyniosły one 10,3 mln zł i objęły m.in rezerwy utworzone m.in. na naprawy gwarancyjne, odszacowanie projektu e-Zdrowie w kwocie 3,5 mln zł, odpis na rzecz zasądzonego spółce podatku CIT za rok 2008 w kwocie 3,3 mln zł, odpis należności od Urzędu Miasta Katowice w wysokości 0,8 mln zł. W wynikach czwartego kwartału jest także widoczny ujemny efekt wygaśnięcia strat podatkowych z lat ubiegłych w kwocie 2,9 mln zł - zaznaczył prezes Sygnity.

Sygnity to producent oprogramowania, zajmujący się tworzeniem zaawansowanych systemów informatycznych dla firm oraz świadczeniem usług IT. W roku finansowym 2013/2014 (1 października 2013 - 30 września 2014) skonsolidowane przychody spółki wyniosły 500,9 mln zł.

Nowa strategia

Sygnity kończy wdrożenie nowego, rozwojowego 5-letniego planu strategicznego i zakłada, że zaprezentuje go w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

- Sygnity jest na etapie ukończenia procesu rewitalizacji biznesu i wdrożenia nowego, rozwojowego 5-letniego planu strategicznego. Prace nad nim są już ukończone, a jego założenia zostały już zaakceptowane przez radę nadzorczą. Naszą intencją jest, aby strategia została zaprezentowana rynkowi w ciągu najbliższych dwóch miesięcy - napisał Guy w liście do akcjonariuszy.

Wskazał, że strategia Grupy Sygnity będzie zdecydowanie nastawiona na rozwój, zarówno organiczny w obszarze innowacyjnych produktów i usług (np. w obszarze telco, technologii cloud, usług mobilnych itp.), jak i poprzez akwizycje ciekawych, niszowych firm zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Tagi: technologie, sgn, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz