Notowania

transport
07.07.2016 07:42

Szykują się duże zwolnienia w spółce InPost. Pracę może stracić ponad 1,2 tys. osób

Jak podaje spółka, decyzja ma na celu dostosowanie jej działań do perspektyw rynkowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP)
Rafał Brzoska, szef RN w InPost

InPost oraz spółka zależna Bezpieczny List zdecydowały o likwidacji części miejsc pracy. Może ją stracić nawet 1257 osób.

"Rozwiązanie umów o pracę może potencjalnie dotyczyć grupy pracowników zatrudnionych w spółkach InPost oraz Bezpieczny List obejmującej łącznie maksymalnie około 1257 osób, przy czym ostateczna decyzja w zakresie liczby pracowników objętych zwolnieniami grupowymi zostanie ustalona w toku zwolnień grupowych" - podaje spółka.

Jak podaje dalej spółka, decyzja ma na celu dostosowanie jej działań do perspektyw rynkowych. "Podjęte działania powinny, zdaniem zarządu spółki, wpłynąć na ograniczenie nierentownej działalności w obszarze rynku przesyłek listowych i pozwolić na skupienie się na obszarach perspektywicznych, co w konsekwencji winno odnieść pozytywny rezultat w kontekście optymalizacji działalności prowadzonej przez spółki z grupy kapitałowej InPost" - informuje InPost.

Kurs akcji spółki InPost w ostatnich trzech miesiącach

Spółka zapowiedziała jednocześnie, że informacja o zwolnieniach grupowych zostanie przekazana do urzędu pracy. Nie podała, jakich oszczędności oczekuje po zwolnieniach.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-07-2016

kotNie kumam tego, na poczcie polskiej są ceny z kosmosu i widać, że mają problem ze sprzedażą usług bo próbują sprzedawać wszystko inne, placówki … Czytaj całość

07-07-2016

WronaDobrze im w du......ie maja klientow wiec teraz niech sie ugryza .... Nigdy wiecej nie skorzystam z ich usług ...

07-07-2016

plemeninpost , szybkiej degrengolady im życzę , najszybszego spadku i wsadzenia za kratki :) bo od wielu lat to im się to należy . gajowa , stryżyńska nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)