Notowania

technologie
15.06.2018 11:12

T-Bull osiągnął 7,5 mln pobrań swoich aplikacji w maju br.

T-Bull osiągnął 7,5 mln pobrań swoich aplikacji na wszystkie platformy w maju br., podała spółka. Średnia kwota transakcji wyniosła 4,08 USD w przypadku "Moto Rider GO", a gracze "Top Speed" wydali średnio 5,23 USD.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Stałe zainteresowanie naszymi produktami przede wszystkim cieszy, ale i dobrze wróży na przyszłość. Zgodnie z tym, o czym dotychczas informowaliśmy inwestorów i naszych fanów, w najbliższym czasie czeka nas intensywny okres. Nie mamy jednak wątpliwości, że nasz zapał i umiejętności dorównają poziomem naszej ambicji i determinacji" - powiedział prezes Grzegorz Zwoliński, cytowany w komunikacie.

Zwoliński odwołuje się do zapowiedzianego niedawno dużego tytułu, jakim będzie "Top Speed 2". Kontynuacja jednego z bestsellerów zespołu z Wrocławia ma powtórzyć sukces poprzednika, a także dodać wiele nowych rozwiązań.

"Pierwsza część gry 'Top Speed' tylko w zeszłym miesiącu została pobrana prawie 2 miliony razy, co od daty premiery przekłada się na łączną ilość ponad 28 mln ściągnięć. Największą popularnością gra zdaje się cieszyć w Indiach, które odpowiadają za blisko 55% pobrań. Na kolejnym miejscu plasuje się Indonezja z 13%, a dalej Tajlandia, Brazylia i Malezja z odpowiednio 5, 3 i 2% pobrań. Polska w tym zestawieniu zajmuje 23 miejsce" - czytamy także.

Według spółki, inaczej sprawa ma się w statystykach dotyczących monetyzacji - tutaj prym wiodą Stany Zjednoczone, które w maju odpowiadają za jedną trzecia zakupów w grze. Na dalszych miejscach znajdują się Indonezja, Tajlandia i Malezja z Polską na 20 miejscu. Średnia kwota transakcji w Top Speed w zeszłym miesiącu wyniosła 5,23 dolara.

"W przypadku 'Moto Rider GO' mieliśmy do czynienia z niecałymi 3 mln pobrań w maju, w sumie prawie 50 mln od daty premiery - to wyniki, które mogą napawać wrocławian optymizmem. W tym wypadku również gra najchętniej pobierana jest w Indiach, które odpowiadają za ponad połowę pobrań gry. Łącznie tytuł można pobrać aż w 213 krajach na całym świecie, a średnia kwota wydatków w grze to 4,08 USD" - czytamy dalej w komunikacie.

Niezmiennie dominującą platformą mobilną, na którą pobierane są gry T-Bull to urządzenia oparte o system Android. Użytkownicy wybrali właśnie ten system w aż 96% zarówno w przypadku Top Speed, jak i Moto Rider GO, podsumowano w materiale.

T-Bull to polskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i dystrybucją gier mobilnych. Specjalizuje się w tworzeniu gier mobilnych opartych na modelu płatności Free-to-Play (F2P). Akcje spółki są notowane na rynku NewConnect od października 2016 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz