Notowania

technologie
15.12.2016 14:32

TelForceOne złożył w KNF wniosek o zniesienie dematerializacji akcji

Podziel się
Dodaj komentarz

TelForceOne złożył w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wniosek o udzielenie zezwolenia na przywrócenie wszystkim akcjom wyemitowanym przez spółkę formy dokumentu (zniesienie dematerializacji akcji), podała spółka.

9 grudnia Kaps Investment ogłosił przymusowy wkup wszystkich akcji posiadanych przez pozostałych akcjonariuszy 727 631 akcji TelForceOne (8,88% kapitału) po cenie 3,1 zł za sztukę. W związku z planowanym wykupem giełda zawiesiła obrót akcjami TelForceOne od 9 grudnia.

Wcześniej Kaps Investment osiągnął w wyniku rozliczenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki TelForceOne ok. 89,9% ogólnej liczby głosów na jej walnym zgromadzeniu. W dacie ogłoszenia przymusowego wykupu żądający wraz z podmiotem dominującym Sebastianem Sawickim posiadali łącznie 7 468 217 akcji spółki, reprezentujących łącznie około 91,12% kapitału zakładowego.

W październiku Sebastian Sawicki wraz z podmiotem zależnym Kaps Investment wezwali do sprzedaży ok. 1 141 461 akcji spółki TelForceOne, reprezentujących 13,93% głosów po 3,1 zł za akcję.

Wcześniej spółka podawała, że nie wyklucza wycofania akcji z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie do końca 2016 roku.

TelForceOne to czołowy polski importer, dystrybutor oraz producent urządzeń mobilnych i akcesoriów do nich. Spółka tworzy grupę kapitałową, która od marca 2007 roku jest notowana na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz