Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

UOKiK zgodził się na przejęcie części mienia BPH przez Alior Bank

0
Podziel się:
UOKiK zgodził się na przejęcie części mienia BPH przez Alior Bank

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał bezwarunkową zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na nabyciu przez Alior Bank części mienia Banku BPH, podał Alior.

"Uzyskanie zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów stanowi spełnienie się jednego z warunków umowy sprzedaży akcji i podziału dotyczącej nabycia działalności wydzielanej Banku BPH [...] zawartej między bankiem oraz GE Investments Poland, DRB Holdings B.V. i Selective American Financial Enterprises, LLC" - czytamy w komunikacie.

Wcześniej podawano, że Alior Bank zamierza sfinalizować nabycie wydzielonej części BPH w IV kwartale br.

Alior połączony z wydzieloną częścią BPH będzie 9. bankiem w Polsce z 56 mld zł aktywów na koniec 2015 r., "z potencjałem awansu na 5. lub 6. pozycję w ciągu kilku lat".

Alior pozyskał z niedawnej emisji akcji 1,6 mld zł na zakup części BPH i kolejne 600 mln zł na wzmocnienie m.in. akcji kredytowej.

Alior Bank poinformował w kwietniu, że zawarł z grupą GE Capital umowę dotyczącą nabycia wydzielonej części Banku BPH. Cena za 87,23% udziałów GE w Podstawowej Działalności BPH wynosi 1,225 mld zł (z zastrzeżeniem korekt). Transakcja nie obejmuje zakupu portfela kredytów hipotecznych oraz BPH TFI.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 40 mld zł na koniec 2015 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)