Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Volvo Car i Autoliv mają zgodę UOKiK na utworzenie wspólnej firmy Zenuity

0
Podziel się:
Volvo Car i Autoliv mają zgodę UOKiK na utworzenie wspólnej firmy Zenuity
bEKeUwyJ

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na utworzenia przez Volvo Car oraz Autoliv wspólnego przedsiębiorcy - Zenuity, podał Urząd. Zenuity ma pracować nad rozwojem pojazdów autonomicznych.

"Kolejna zgoda dotyczy utworzenia przez Volvo Car oraz Autoliv wspólnego przedsiębiorcy - Zenuity. Volvo Car prowadzi działalność w przemyśle motoryzacyjnym, zajmuje się projektowaniem, produkcją i wprowadzaniem do obrotu samochodów osobowych i części zamiennych. Autoliv jest producentem i dostawcą samochodowych systemów bezpieczeństwa. Nowa spółka będzie tworzyła oprogramowanie dla urządzeń, które będą montowane w pojazdach Volvo Cars, lub sprzedawane przez Autoliv innym producentom wyposażenia" - czytamy w komunikacie.

Prezes UOKiK odstąpił od uzasadnienia niniejszej decyzji z uwagi na fakt, iż decyzja w całości uwzględnia żądanie stron, nie rozstrzyga przy tym spornych interesów stron, nie została również wydana na skutek odwołania, podano także.

bEKeUwyL

Na początku stycznia br. Volvo i Autoliv podpisały ostateczną umowę precyzującą kwestię stworzenia Zenuity - nowego podmiotu pracującego nad rozwojem pojazdów autonomicznych.

bEKeUwzm
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)