Notowania

budownictwo
19.10.2015 07:56

Wikana ma pozwolenie na użytkowanie III etapu Osiedla Marina w Lublinie

Podziel się
Dodaj komentarz

Wikana otrzymała pozwolenie na użytkowanie III etapu Osiedla Marina w Lublinie, obejmującego 48 mieszkań, podała spółka. Tym samym łączna powierzchnia użytkowa mieszkań w obiektach, dla których Wikana uzyskała w tym roku pozwolenia na użytkowanie, wzrosła o 2,4 tys. m2 do 14,5 tys. m2.

"Wpływy ze sprzedaży lokali w trzecim budynku na Osiedlu Marina będą mogły być zaksięgowane jako przychody w rachunku zysków i strat począwszy od IV kwartału 2015 roku. Tak wynika z zasad rachunkowości, które obowiązują Wikanę (zgodnie z nimi przychody ze sprzedaży mieszkań można księgować dopiero po przekazaniu lokali klientom, a więc po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie obiektu i zawarciu aktu notarialnego przenoszącego własność lokalu)" - czytamy w komunikacie.

Wikana liczy, że w tym roku otrzyma jeszcze jedno pozwolenie na użytkowanie, tym razem w Krośnie, podano również.

W bieżącym roku Wikana uzyskała już pozwolenia na użytkowanie wspomnianego budynku na Osiedlu Marina, budynku nr 6 na osiedlu Świerkowa Aleja w Zamościu, budynku nr 12 na osiedlu Miasteczko Wikana w Lublinie, budynku Oranżeria w Lublinie i trzech budynków na osiedlu Zielone Tarasy w Rzeszowie, przypomina spółka.

Grupa Wikana to jeden z największych deweloperów działających w południowo-wschodniej Polsce. Od 1997 roku akcje spółki notowane są na warszawskiej giełdzie.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz