Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Gawłowski
|

Wikana prognozuje sprzedaż w 2011 roku

0
Podziel się:

Firma deweloperska Wikana liczy, że sprzeda w całym 2011 roku ok. 430 mieszkań, a przekaże klientom ok. 450 lokali.

Wikana prognozuje sprzedaż w 2011 roku
(jhorrocks/iStockphoto)
bEEIZBNh

Firma deweloperska Wikana, której obligacje o wartości ponad 26 mln złotych zadebiutowały dziś na rynku Catalyst, liczy, że sprzeda w całym 2011 roku ok. 430 mieszkań, a przekaże klientom ok. 450 lokali, wynika z wypowiedzi prezesa spółki Sylwestra Bogackiego.

Spółka nie wyklucza, że jeszcze w tym roku przeprowadzi kolejną emisję obligacji na finansowanie projektu komercyjnego lub z branży odnawialnych źródeł energii.

- _ Do końca III kw. sprzedaliśmy 230 mieszkań. Liczę, że w samym ostatnim kwartale uda się sprzedać ok. 200 kolejnych lokali. Jednocześnie szacuję, że dokonamy łącznie ok. 450 przekazań mieszkań w całym bieżącym roku _ - powiedział Bogacki.

bEEIZBNj

Wikana realizuje obecnie 14 projektów mieszkaniowych; 17 budynków ma w ofercie sprzedaży i bank ziemi na 174 tys. m.kw. PUM. Kolejne planowane projekty spółki to: po 35 budynków w Lublinie i Rzeszowie, po 12 budynków w Zamościu i Krośnie. Spółka planuje również inwestycje w Puławach, Janowie Lubelskim, Biłgoraju, Krośnie i Przemyślu.

Firma jest w trakcie w wyłaniania wykonawcy projektu biurowego w SEE Mielec pod Lublinem na 14 tys. m.kw. - _ Wartość inwestycji to ok. 40 mln zł. Do 10 mln zł wykorzystamy z emisji obligacji. Ponadto planujemy realizację do 8 obiektów handlowych po ok. 2 tys. kw. GLA w miastach powiatowych oraz chcemy mieć ponad 10 biogazowni w perspektywie kilku lat. Obecnie mamy jedną, a przygotowujemy się do realizacji kolejnych dwóch _ - powiedział Bogacki.

Spółka wykorzysta do 5 mln zł na zakupy ziemi pod inwestycje. Ponadto reszta środków z oferty obligacji poszła na refinansowanie pożyczki od akcjonariusza. - _ Nie wykluczam, że może jeszcze w tym roku możemy przeprowadzić kolejną ofertę, ale na finansowanie projektu komercyjnego lub z branży odnawialnych źródeł energii _ - dodał prezes Wikany.

Cały program obligacji spółki opiewa na łącznie 150 mln zł. Oprocentowanie debiutującej transzy dwuletnich obligacji wyniosło WIBOR 6m. + 625 pkt. Nabywcami instrumentów były instytucje finansowe, a organizatorem emisji był Espirito Santo Investment Poland.

bEEIZBNp
bEEIZBNK
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)