Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Skarbówka nie odpuszcza. Wittchen musi zapłacić ponad 6 mln zł zaległego podatku

Chodzi o błędnie rozliczony podatek dochodowy za 2011 rok.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wittchen, mat. prasowe)

Znany producent skórzanych torebek marki Wittchen toczy batalię ze skarbówką, która odrzuciła jego odwołanie od decyzji sprzed kilku miesięcy. Chodzi o błędnie rozliczony podatek dochodowy za 2011 rok. Może to kosztować firmę 6 mln zł plus odsetki.

Utrzymana została w mocy decyzja Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie z 27 października ubiegłego roku w sprawie podatku dochodowego od spółki Wittchen za rok 2011.

Łączna kwota zobowiązania podatkowego, które musi uregulować firma w związku z nieprawidłowościami wykrytymi w czasie kontroli, może wynieść łącznie 6 mln zł plus odsetki. Choć już dwukrotnie Skarbówka potwierdzała swoją opinię o błędach w rozliczeniach podatkowych, Wittchen zapowiada wniesienie skargi kasacyjnej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Na kwotę 6 mln zł składa się 2,1 mln zł dodatkowego podatku dochodowego niezapłaconego przez firmę w 2011 roku. Do tego dochodzą zobowiązania na kwotę 3,9 mln zł za lata 2012-2016, w których zdaniem Skarbówki Wittchen niesłusznie rozliczał stratę podatkową za 2011 rok.

Dlaczego niesłusznie? Kontrola wykazała, że wykazane w 2011 roku przychody są zaniżone o 16,6 mln zł, a koszty zawyżone o 15,1 mln zł. W związku z tym dochód do opodatkowania za rok 2011 zwiększył się o kwotę 31,7 mln zł.

Decyzja jest ostateczna w administracyjnym toku instancji. Wittchen mimo to nie zamierza składać broni i zapowiada wniesienie skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, bo nie zgadza się z treścią decyzji.

Ponad 6 mln zł to spora kwota dla firmy, choć na pewno niezagrażająca jej działalności. W całym 2016 roku zarobiła "na czysto", a więc także po opodatkowaniu ponad 20 mln zł.

Wittchen jest sprzedawcą dodatków i akcesoriów skórzanych. Prowadzi także sprzedaż obuwia i odzieży skórzanej oraz akcesoriów podróżnych. We wtorek spółka ogłosiła, że podpisała umowę z Lidlem na dostawy jej produktów w 2017 roku o łącznej szacunkowej wartości 15,3 mln zł netto.

Tagi: wittchen, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-04-2017

wrrr[cytat] zarobiła "na czysto" 20 mln zł. To raczej dobrze, że skarbówka nie odpuszcza. Do tej pory gnębili małych, a nie dużych

06-04-2017

majsterJeszcze żadna firma z kapitałem zagranicznym nie była oskarżona o niezapłacony podatek dochodowy. Pewnie jakiekolwiek działania Skarbówki wobec … Czytaj całość

06-04-2017

m-53"schować" ponad 30 mln. to trzeba mieć niezłego księgowego. Ten jednak nie był dość dobry

Rozwiń komentarze (5)