Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Województwo śląskie domaga się milionów od Mostostalu Zabrze

0
Podziel się:

Konsorcjum, w skład którego wchodzą również firmy Hochtief Polska oraz Hochtief Solutions, ma zapłacić prawie 60 mln złotych.

Województwo śląskie domaga się milionów od Mostostalu Zabrze
(hesa2 - Fotolia.com)
bEStWNMB

Województwo śląskie złożyło do sądu pozew, w którym domaga się od konsorcjum Mostostalu Zabrze, Hochtief Polska oraz Hochtief Solutions 59,7 mln zł kar umownych za zwłokę w realizacji kontraktu na zadaszenie widowni Stadionu Śląskiego w Chorzowie - podał Mostostal Zabrze w komunikacie.

W ocenie Mostostalu Zabrze naliczenie kar umownych jest bezzasadne, a po stronie województwa nie istnieją żadne roszczenia wynikające z umowy.

Konsorcjum, w skład którego wchodził Mostostal Zabrze, 20 czerwca 2013 r. odstąpiło od umowy z województwem śląskim. W ocenie spółki odpowiedzialność za opóźnienie w realizacji inwestycji spowodowana jest brakiem doręczenia wykonawcy kompletnej i wolnej od wad dokumentacji projektowej zadaszenia stadionu oraz dokumentacji wykonawczej, która mogłaby stanowić podstawę realizacji, a winę za brak dokumentacji ponosi zamawiający.

bEStWNMD

Konsorcjum w lipcu 2014 r. złożyło przeciwko województwu śląskiemu pozew, w którym domaga się zasądzenia od województwa ponad 12 mln zł plus odsetki kosztów związanych z usuwaniem skutków awarii, kosztów wykonania zastępczego tzw. krokodyli, kosztów ogólnych budowy, kosztów ogólnego zarządu oraz utraconego zysku.

bEStWNNe
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)