Notowania

bdx
16.02.2015 16:43

Wyniki Budimeksu. Prezes zdradza szczegóły

W tym roku wyniki grupy i spółki matki powinny być ponownie zbliżone.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Budimex S.A.)

Zysk netto Budimeksu mógł być w 2014 roku niższy niż zysk całej grupy - wynika z wypowiedzi prezesa spółki Dariusza Blochera (na zdjęciu). Budimex Nieruchomości może wydać w 2015 roku około 200-300 mln zł na zakup działek. Specjalizująca się w usługach FB Serwis pracuje nad kolejną akwizycją.

_ - W minionym roku wyniki jednostkowe były inne od wyników grupy. Stało się to głównie za sprawą spółki Budimex Nieruchomości, która przez odpisy miała stratę w 2013 r. i w minionym roku nie wypłaciła dywidendy _ - powiedział na spotkaniu z inwestorami Blocher.

Wcześniej prezes Budimeksu informował, że spółę stać na to, aby przeznaczyć cały zysk za 2014 rok na dywidendę. Rekomendacja zarządu pojawi się w marcu.

W poniedziałek Blocher przypomniał, że spółka może obecnie wypłacać dywidendę jedynie z zysku netto. Poinformował też, że w 2015 r. powinna powrócić sytuacja, w której wyniki grupy i spółki matki będą podobne.

Z zysku za 2013 rok Budimex wypłacił akcjonariuszom 302,53 mln zł. Zysk wyniósł 302,6 mln zł.

W całym 2014 r. grupa Budimex miała 191,97 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej. Wynik Budimeksu SA za cały 2014 r. jeszcze nie jest znany. Po trzech kwartałach 2014 r. spółka miała 104,3 mln zł zysku netto.

Wśród planowanych nakładów inwestycyjnych grupy na 2015 r. Blocher wymienił m.in. konieczność powiększenia banku ziemi przez Budimex Nieruchomości.

_ - Spółka musi zwiększyć bank ziemi, aby móc zacząć przygotowywać nowe projekty. Chcemy kupić około 10 działek z uregulowanym stanem prawnym, aby móc szybko przygotować nowe projekty. Na zakup działek Budimex Nieruchomości może wydać około 200-300 mln zł _ - powiedział.

Przypomniał, że efekt dobrej przedsprzedaży mieszkań będzie widoczny w wynikach Budimeksu Nieruchomości od 2016 r. Natomiast w 2015 r. spółka ta powinna mieć silną pozycję gotówkową.

Plany inwestycyjne, które mogą wymagać dokapitalizowania, ma specjalizująca się w usługach FB Serwis, w której Budimex ma 49 proc. udziałów.

_ - W zeszłym roku FB Serwis kupiła za kilkadziesiąt milionów złotych firmę, która ma zakład selekcji odpadów. Spółka obecnie pracuje nad kolejną akwizycją i już ma podpisaną warunkową umowę w tej sprawie _ - powiedział Blocher.

Poinformował, że tegoroczne przychody FB Serwis powinny przekroczyć 100 mln zł, a za siedem lata sprzedaż powinna sięgnąć 1 mld zł.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: bdx, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz