Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyniki spółek pomogły europejskim parkietom

0
Podziel się:

Zobacz, jak wygląda sytuacja na giełdach w Europie.

Wyniki spółek pomogły europejskim parkietom
(Adam Guz/REPORTER)

Na półmetku dzisiejszej sesji w Europie Zachodniej indeksy rosły, bo wyniki publikowane przez spółki w regionie, od Vodafone Group po Henkel AG, są lepsze niż się tego spodziewali analitycy - podają maklerzy. W końcówce sesji entuzjazm nieco osłabł.

Akcje Vodafone rosną podczas wtorkowego handlu w Europie o 5,8 proc. Przychody tej spółki spadły w drugim kwartale rozliczeniowym o 1,5 proc., a tymczasem analitycy spodziewali się ich spadku o 2,6 proc.

Henkel zyskuje 4,6 proc. Producent detergentów podwyższył swoje prognozy zysku na 2014 roku, m.in. dzięki lepszym od oczekiwań wynikom na rynku w Rosji. Royal Vopak NV rośnie o 3,2 proc., bo w III kw. EBIT spółki wzrósł do 142 mln euro.

Tanieją za to akcje spółek wydobywczych, m.in. BHP Billiton i Rio Tinto, po co najmniej 1,8 proc., w reakcji na mocny kurs dolara, który nie zachęca inwestorów do zakupu surowców.

Notowania europejskich indeksów podczas dzisiejszej sesji Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

_ - Sezon publikacji wyników kwartalnych przebiega jak do tej pory pomyślnie i rynki to widzą _ - mówi Raimund Saxinger, zarządzający Frankfurt-Trust Investment GmbH.

_ - W światowej gospodarce widać oznaki zyskiwania siły i nie jesteśmy ani na granicy recesji, ani nie grozi nam deflacja _ - dodaje.

We wtorek w USA jest Dzień Weterana - rynki obligacji nie działają, ale normalna praca będzie na giełdzie i na Comex.

giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)