Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

XTPL rozpoczął prace nad zmianą rynku notowań akcji z NC na GPW

0
Podziel się:

Zarząd XTPL podjął uchwałę w sprawie rozpoczęcia prac zmierzających do zmiany rynku notowań akcji spółki z rynku NewConnect - na rynek regulowany Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, poinformowała spółka.

XTPL rozpoczął prace nad zmianą rynku notowań akcji z NC na GPW

"W ramach tych działań zarząd podpisał umowę z kancelarią Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy sp.k. na doradztwo w procesie przeniesienia akcji emitenta z NewConnect na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Zakres ww. umowy obejmuje między innymi przygotowanie prospektu emisyjnego. Ponadto, w ramach procesu zmiany rynku notowań, zarząd zamierza w najbliższym czasie m.in.: zawrzeć umowy z domem maklerskim i biegłym rewidentem, zwołać nadzwyczajne walne zgromadzenie z porządkiem obrad obejmującym głosowanie nad podjęciem uchwały w sprawie ubiegania się o dopuszczenie istniejących akcji spółki do obrotu na rynku regulowanym" - czytamy w komunikacie.

Po zmianie rynku notowań intencją spółki jest rozpoczęcie prac nad równoległym notowaniem akcji emitenta na GPW oraz regulowanym rynku Open Market (Freiverkehr), działającym przy Deutsche Borse we Frankfurcie, dodano.

XTPL działa na rynku transparentnych optycznie i przewodzących elektrycznie warstw (ang.Transparent Conductive Films - TCF). Wartość rynku to 6 mld USD i w samym obszarze fotowoltaiki i wyświetlaczy rośnie on niemal 25% rocznie. XTPL rozwija przełomową technologię ultraprecyzyjnego drukowania szerokiej gamy nanomateriałów. Technologia umożliwia tworzenie ultracienkich (o szerokości 150 - 500 nanometrów, czyli nawet do 400 razy węższych niż standardowo stosowane techniki druku cyfrowego czy sitodruku) linii przewodzących prąd elektryczny. Akcje spółki zadebiutowały na NewConnect we wrześniu 2017 r.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)