Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zelmer rozpocznie sprzedaż na zagranicznych rynkach

0
Podziel się:

Zelmer chce rozpocząć sprzedaż dużego AGD na zagranicznych rynkach w bieżącym roku, szczególnie w Rosji, wynika z informacji agencji ISB.

Zelmer rozpocznie sprzedaż na zagranicznych rynkach
(zelmer.pl)

Zelmer chce rozpocząć sprzedaż dużego AGD na zagranicznych rynkach w bieżącym roku, szczególnie w Rosji, wynika z informacji agencji ISB. W tym roku spółka chce wprowadzić łącznie do 100 nowych modeli produktów.

_ Trwają prace nad stworzeniem efektywnego systemu sprzedaży za granicą, bazującego na dotychczasowej dystrybucji. Firma rozpoczęła sprzedaż dużego AGD w listopadzie 2009 w Polsce, teraz czas na wyjście poza granice naszego kraju, szczególnie Rosję. Większość budżetu reklamowego spółki w tym roku pójdzie właśnie na wsparcie wprowadzenia na rynek oferty Zelmera w nowym dla firmy segmencie _ - mówi ISB źródło zbliżone do spółki.

Według wcześniejszych słów prezesa Zelmera Janusza Płocicy, spółka w tym roku wyda podobną kwotę na reklamę jak w 2009 kiedy było to ok. 13 mln zł i wprowadzi łącznie do 100 nowych modeli produktów. Spółka liczy, że nowa oferta będzie w tym roku stanowić kilka procent całkowitej sprzedaży. W ramach nowej oferty dużego AGD Zelmer oferuje piekarniki (4 modele), płyty indukcyjne (3 modele), płyty ceramiczne (4 modele), zmywarki (3 modele), okapy kuchenne (9 modeli).

Narastająco w I-IV kw. 2009 roku spółka miała 18,13 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 24,72 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 504,35 mln zł wobec 465,44 mln zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)