Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włoska Grupa CHL przejmie polską Airtime, liczy na ponad 100 mln euro przychodów

0
Podziel się:

Włoska grupa teleinformatyczna CHL nabędzie - poprzez spółkę zależną Terra Spa - polską spółkę Airtime. Również dzięki tej transakcji, włoska spółka zdecydowanym krokiem wchodzi na polski rynek usług telekomunikacyjnych, rozszerzając też swoje plany na międzynarodowy rynek ICT, podało CHL. Działania w Polsce oraz w Rumunii mają - według szacunków - korzystnie wpłynąć na przychody grupy, które w 2019 r. wyniosą ponad 100 mln euro, podano także.

Włoska Grupa CHL przejmie polską Airtime, liczy na ponad 100 mln euro przychodów
bEENpcBN

"Poprzez akwizycję Airtime sp. z o. o. w Polsce i Prime Exchange Technologies Srl w Rumunii, Grupa CHL planuje osiągnąć przychody na poziome 100 mln euro w 2019 r. oraz skonsolidować EBITDA, po już pozytywnym wyniku w tym roku. Wyniki spółek wskazują na ich dobrą kondycję i w pełni wpisują się w plany i prognozy ich przyszłości" - czytamy w komunikacie.

W ramach transakcji, Heritage Venture, czyli sprzedający, przekaże udziały Airtime i Prime Exchange do spółki Terra w zamian za akcje tej ostatniej.

"Transakcja będzie możliwa poprzez zwiększenie kapitału zapasowego dla sprzedającego. Zarówno Grupa CHL, jak i Heritage Venture zakładają w ramach swojej strategii rozwijanie biznesu na globalnym rynku telekomunikacyjnym i teleinformatycznym. W planach są również dalsze inwestycje Heritage Venture w kapitał CHL. Obecnie, podjęto pierwszy krok w kierunku utworzeniu spójnej europejskiej marki, uznanej jako gracz na rynku hurtowej sprzedaży usług telekomunikacyjnych. Taki cel przyświeca obu spółkom: Grupie CHL oraz Heritage Venture" - czytamy dalej.

bEENpcBP

Airtime sp. z o. o. odnotowała przychody w wysokości 74,5 mln euro w 2018 roku, z EBITDA w wysokości 490 tys. euro. Spółka specjalizuje się w obrocie hurtowym usług telekomunikacyjnych i telefonicznych. Airtime wykazuje ponadto potencjał do dalszego rozwoju, szczególnie w połączeniu z synergiami, które pojawią się wraz z implementacją nowej strategii, podano też w materiale.

"Grupa CHL jest notowana w pierwszym rynku włoskiej giełdy. Skupia się obecnie na rozwoju na rynkach EMEA, w tym szczególnie w Polsce. Kraj ten według założeń florenckiej firmy ma olbrzymi potencjał wzrostu. [...] W czerwcu zarząd firmy spotka się z mediami, aby szerzej opowiedzieć o planach na polskim rynku" - podsumowano w komunikacie.

bEENpcCq
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)