Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

X-Trade Brokers: Wyjście Enterprise Investors bez wpływu na strategię rozwoju

0
Podziel się

Warszawa, 07.05.2020 (ISBnews/ ISBtech.pl) - X-Trade Brokers (XTB) koncentruje się na rozwoju własnych technologii, szczególnie w zakresie platform transakcyjnych i jest dobrze przygotowane do zarządzania ryzykiem przy dużej zmienności na rynkach finansowych, poinformował ISBtech Omar Arnaut, CEO XTB. Sprzedaż akcji przez Entersprise Investors nie wpływa na realizację strategii rozwoju brokera.

X-Trade Brokers: Wyjście Enterprise Investors bez wpływu na strategię rozwoju
bEpwDkiJ

"Sprzedaż akcji XTB przez Entersprise Investors jest autonomiczną decyzją tego akcjonariusza podjętą po 10 latach obecności w akcjonariacie. Decyzja ta w żadnym stopniu nie wpływa na realizację naszej strategii, która zakłada skupienie na rozwoju biznesu, ulepszaniu usług i dalszym zwiększaniu liczby nowych rachunków" - powiedział ISBtech Arnaut.

Systexan, kontrolowany przez Polish Enterprise Fund VI LP należący do funduszu private equity Enterprise Investors, poinformował wcześniej, że chce sprzedać posiadany pakiet akcji XTB w trybie ABB. W środę przeprowadzono transakcje pakietowe w cenie 6 zł za akcję.

"W czasach tak dużej dynamiki na rynkach finansowych, domy maklerskie muszą odpowiednio zarządzać ryzykiem. Historia pokazała, że zaniedbania w tym obszarze mogę się skończyć bardzo źle dla brokera, czego przykładem był okres uwolnienia franka szwajcarskiego w 2015 roku. W XTB jesteśmy dobrze przygotowani na takie okoliczności" - dodał CEO.

bEpwDkiL

Zaznaczył, że XTB jest nie tylko spółką inwestycyjną, ale także technologiczną.

"Zatrudniamy ponad stu informatyków, którzy dbają o szybki rozwój innowacji w naszej firmie. Zmiany zachodzące w XTB mają miejsce praktycznie z miesiąca na miesiąc i dotyczą wielu obszarów naszej działalności, jak m.in. zwiększenie liczby instrumentów finansowych w ofercie, rozwój autorskich platform transakcyjnych xStation, zarówno w wersji webowej jak również w wersji mobilnej, która - w naszej opinii - już jest jedną z najlepszych i najnowocześniejszych platform inwestycyjnych na całym świecie. Dzięki temu, że jest to nasza autorska platforma, bardzo skupiamy się na zapewnieniu inwestorom wszystkich niezbędnych narzędzi, które są potrzebne w procesie inwestycyjnym" - wskazał prezes.

Podkreślił, że plany biznesowe zarówno na ten rok, jak i na następny, są związane z rozwojem wszystkich części biznesu, co pozwoli jeszcze bardziej zwiększyć liczbę klientów.

"Podejmujemy wiele działań w tym kierunku, jak chociażby dalsza optymalizacja procesów sprzedażowych i marketingowych, ulepszenie użyteczności każdego aspektu naszej oferty od strony technologicznej, czyli rozwój obsługi klientów online poprzez platformę transakcyjną oraz automatyzację jak największej liczby procesów zachodzących w firmie. Ten ostatni element jest dla nas szczególnie istotny, ponieważ automatyzacja pozytywnie wpływa na obsługę klientów, pracę naszych pracowników, a także przyczynia się do redukcji kosztów operacyjnych. XTB rozwija się bardzo dynamicznie, stając się jednym z największych brokerów nie tylko w Europie, ale również na świecie. Dlatego rozwój technologiczny jest dla nas bardzo ważny" - powiedział CEO.

bEpwDkiR

Ponadto stwierdził, że XTB jest obecne w Europie od 2005 roku i w tym czasie stało się jednym z największych domów maklerskich.

"Kilka lat temu rozwinęliśmy również działalność w Ameryce Łacińskiej, gdzie podobnie do Europy jesteśmy jedną z wiodących firm. Naszym celem w ostatnich latach było wzmocnienie pozycji na obu kontynentach. Cieszymy się, że osiągnęliśmy sukces i uważamy, że jest to bardzo dobry moment, by powrócić do ekspansji zagranicznej także w innych regionach świata. Nie chciałbym zdradzać konkretnych krajów, w których planujemy otworzyć oddziały, ale mogę powiedzieć, że planujemy jeszcze w tym roku rozpoczęcie działalności na dwóch nowych kontynentach" - podsumował Arnaut.

Grupa XTB jest europejskim domem maklerskim, specjalizującym się w instrumentach finansowych będących przedmiotem obrotu na rynku pozagiełdowym i giełdzie. Od 2002 roku działa na rynkach zagranicznych, gdzie oferuje klientom zaawansowane technologicznie aplikacje transakcyjne. Jest licencjonowany w ponad 10 krajach Europy. Spółka jest notowana na GPW od 2016 r.

Sebastian Gawłowski

bEpwDkjm
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)