Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
19.06.2020 08:43

Zamawiający zrezygnował z prac informatycznych zleconych Simple

Zarząd Simple otrzymał dokumenty dotyczące odstąpienia przez zamawiającego od umowy na realizację projektu informatycznego dla pięciu wyższych szkół, podała spółka. Simple ma otrzymać 620 tys. zł brutto z tytułu ogółu prac dotychczas wykonanych.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zarząd Simple informuje, iż w dniu 18 czerwca 2020 r. wpłynęły do spółki ze strony zamawiającego tj.: Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu, Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu, Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu, Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku, Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu dokumenty na podstawie, których zamawiający odstąpił od umowy jak również ustalone zostały zasady rozliczenia dotychczasowej realizacji umowy" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z otrzymaną dokumentacją zamawiający skorzystał z umownego prawa odstąpienia bez podania przyczyny.

"Takie standardowe uprawnienie przysługiwało zamawiającemu, gdy wykonawca wykonuje umowę w sposób należyty, w terminie do 31 grudnia 2021 roku. W takim przypadku odstąpienie od umowy ma skutek wyłącznie na przyszłość, co oznacza, że nie wywołuje skutku co do prac już wykonanych przez wykonawcę, a zamawiający zobowiązany jest jedynie do zapłaty wynagrodzenia, które należy się wykonawcy za rzeczywiście wykonane prace " - czytamy dalej.

W ocenie spółki, wpływ na decyzję zamawiającego o odstąpieniu od umowy mogły mieć okoliczności zewnętrzne, związane z zachodzącymi zmianami w otoczeniu społeczno-gospodarczym.

"Jednocześnie zgodnie z otrzymaną dokumentacją zamawiający zobowiązany jest do zapłaty na rzecz spółki kwoty 620 tys. zł brutto z tytułu ogółu prac dotychczas wykonanych przez emitenta na rzecz zamawiającego. Jednocześnie potwierdzony został brak dalszych roszczeń w związku z wykonywaniem i rozwiązaniem umowy" - czytamy także.

W oparciu o wyniki bieżącej analizy szacunków realizowanych projektów, zarząd spółki ocenia, że wspomniane powyżej odstąpienie od umowy o nie będzie miało wpływu na sytuacje finansowa emitenta, podsumowano w materiale.

Simple jest producentem własnego oprogramowania i działa na rynku wdrożeń systemów ERP i projektów IT. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz