Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|
aktualizacja

Zwolnienia grupowe w ZE PAK. Pracę stracić może nawet 237 pracowników

24
Podziel się:

Górnicze spółki należące do Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin szykują zwolnienia grupowe. Od lipca do października z dwoma firmami może pożegnać się nawet 237 pracowników.

Górnicze spółki grupy ZE PAK szykują zwolnienia grupowe.
Górnicze spółki grupy ZE PAK szykują zwolnienia grupowe. (iStock.com)

Przedstawiciele grupy ZE PAK, której głównym właścicielem jest Zygmunt Solorz, poinformowali o podjęciu przez zarząd uchwały o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i rozpoczęciu procedury konsultacji. Zwolnienia mają objąć maksymalnie do 237 pracowników.

"Zwolnienia grupowe w dwóch spółkach zależnych zostaną przeprowadzone w okresie od 1 lipca 2020 roku do 31 października 2020 roku i obejmą w PAK KWB Adamów maksymalnie 111 pracowników, a w PAK Górnictwo maksymalnie 126 pracowników" - czytamy w komunikacie.

W konsekwencji tych decyzji spółki zwróciły się do organizacji związkowych o przystąpienie do konsultacji. Ponadto, obie spółki zobowiązały się powiadomić odpowiednie powiatowe urzędy pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych.

Zobacz także: UOKiK chce regulowania cen. Nie tylko maseczki

Na koniec 2019 roku w całej grupie ZE PAK zatrudnionych było na etacie 4550 osób. Przy wydobyciu pracowało nieco ponad tysiąc osób. Warto zauważyć, że przez ostatnie dwa lata liczba etatów systematycznie maleje.

Na razie nie znamy więcej szczegółów związanych z planowanymi redukcjami. Spółka zapewnia, że opublikuje kolejny komunikat w tej sprawie po zakończeniu wymaganych prawem konsultacji z organizacjami związkowymi i zawrze w nim informację o szacowanej wysokości rezerw związanej z restrukturyzacją zatrudnienia w PAK KWB Adamów oraz w PAK Górnictwo.

"Ostateczne dane w zakresie wysokości zawiązanych rezerw oraz wpływu restrukturyzacji zatrudnienia na wyniki finansowe zostaną podane w sprawozdaniach finansowych spółki" - podsumowano.

ZE PAK to drugi pod względem wielkości krajowy producent energii elektrycznej otrzymywanej z węgla brunatnego. Jest też czwartym wytwórcą prądu w Polsce.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

energetyka
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(24)
Obiektywnie
4 lata temu
Na fryzjerów na kosmetyczki przekwalifikować to podobno siła naszej wspaniałej gospodarki, bym zapomniał jeszcze budowa rond i 100 obwodnic miast. Potęga pinokia.
Iza
4 lata temu
SOLORZ odpalil PIS lapowe i dziala.
paput
4 lata temu
wykrzystuja okazje zeby ise pozbyc nierobow. Brawo
dobrze kombin...
4 lata temu
dobry moment żeby pozbyć się trutni
447$
4 lata temu
Jakie zwolnienia Przecież idzie wielkie odmrożenie gospodarki i jest złota tarcza antykryzysowa
...
Następna strona