Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Żywiec Zdrój rozbudowuje zakład rozlewniczy w Radziechowy-Wieprz za 90 mln zł

3
Podziel się

Warszawa, 26.09.2019 (ISBnews) - Żywiec Zdrój, z grupy Danone, rozbudowuje zakład rozlewniczy w gminie Radziechowy-Wieprz za 90 mln zł, podała spółka.

Żywiec Zdrój rozbudowuje zakład rozlewniczy w Radziechowy-Wieprz za 90 mln zł
bDTqMKmZ

"Lider rynku wody butelkowanej [...] rozbudowuje zakład rozlewniczy w gminie Radziechowy-Wieprz. Oprócz zwiększenia potencjału zakładu oraz wzrostu zatrudnienia, inwestycja przyniesie najnowocześniejsze rozwiązania ekologiczne" - czytamy w komunikacie.

Inwestycja powstaje na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a jej zakończenie planowane jest w I połowie 2020 roku, podano także.

"Po ukończeniu rozbudowy, zakład rozlewniczy Żywiec Zdrój w gminie Radziechowy-Wieprz będzie wyróżniał się nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie ergonomii pracy oraz ochrony środowiska. Realizacja inwestycji, której całkowita wartość wyniesie ponad 90 mln zł, przełoży się także na wzrost zatrudnienia i zwiększenie mocy produkcyjnej zakładu, dzięki czemu będzie on w stanie odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie rynku wód butelkowanych" - czytamy dalej.

bDTqMKnb

Rynek wody butelkowanej w Polsce rośnie nieprzerwanie od kilku lat i wciąż wykazuje potencjał do dalszego rozwoju. Potwierdzają to dane rynkowe - w latach 2017-2018 sprzedaż wody butelkowanej wzrosła bardziej (16,6%) niż cały segment napojów bezalkoholowych (10,4%). Jest to efekt przede wszystkim rosnącej świadomości społecznej w zakresie wpływu żywienia na zdrowie, w tym również roli właściwego nawodnienia. Dlatego konsumenci coraz chętniej sięgają po wodę czy napoje niskokaloryczne, które stanowią alternatywę dla tych wysokosłodzonych, podano także.

"W rozbudowanym zakładzie wdrożymy najnowocześniejsze rozwiązania, które pozwolą nam m.in. zmniejszyć emisję CO2 czy ograniczyć zużycie zasobów naturalnych. Wśród zaplanowanych innowacji znajdą się m.in. najnowocześniejsze technologie wytwarzania sprężonego powietrza, najnowsze typy napędów linii produkcyjnej, system inteligentnego sterowania oświetleniem LED, a także rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo oraz ergonomię pracy" - powiedział dyrektor Zakładu Rozlewniczego Żywiec Zdrój w gminie Radziechowy-Wieprz Przemysław Turski, cytowany w komunikacie.

Rozbudowywany zakład jest jednym z najnowocześniejszych w całej grupie spółek Danone. W obiekcie wybudowanym w 2016 r. za 100 mln zł na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej już teraz stosowane są liczne rozwiązania przyjazne środowisku, np. nowoczesne gazowe kotły grzewcze czy specjalne urządzenia odzyskujące ciepło wytwarzane przez pracujące instalacje, podkreślono w materiale.

Żywiec Zdrój S.A. to największy producent na rynku napojów bezalkoholowych. Zatrudnia ponad 600 pracowników w pięciu lokalizacjach w Polsce i posiada najbardziej rozpoznawalną markę wodną w kraju. Żywiec Zdrój S.A. należy do grupy spółek Danone.

bDTqMKnC
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Hejter
2 lata temu
Nałęczów Zdrój S. A. Też stawia drugi zakład zaledwie kilka km dalej w Piotrowicach w tej samej gminie.
M.m
2 lata temu
Woda z ujęcia polski w Jeleśni z Przyborowa😁
Ewa
2 lata temu
Woda Żywiec spod Szczecina.
bDTqMKnD