Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Od 1 stycznia ma zacząć obowiązywać "nowe 500 plus", czyli świadczenie 12 tysięcy złotych na każde drugie i kolejne dziecko. - Ustawa przeszła już przez Senat, wróciła do Sejmu. Myślę, że Sejm zdąży ją uchwalić, a prezydent zdąży ją podpisać i wejdzie w życie od 1 stycznia - powiedziała w "Money. To się liczy" wiceminister rodziny Barbara Socha. - To jest 12 tysięcy złotych dla każdego drugiego i kolejnego dziecka w wieku między 12 a 36 miesiącem życia. Z możliwością wypłaty w dwóch wariantach - albo przez 24 miesiące po 500 zł, albo przez wybrane w tym przedziale 12 miesięcy po 1000 zł - dodała.

261
Podziel się:
KOMENTARZE
(261)
Zbigniew
2 lata temu
To gra bardzo cyniczna im większa inflacja tym większe pieniądze w budżecie i jest ona na rękę rządowi, bo mają na rozdawnictwo, dlatego tak zwlekają ze stopami procentowymi. Ale ten kij ma dwa końce. Naiwny wyborco Pisu, skąd więc bierze się inflacja, właśnie z tego wszystkiego co zrobił pis. Konsumpcja na kredyt ,500+ ,13 i 14 emerytury, zwlekanie ze stopami procentowymi, podwyżki podatków, kredyty i drukowanie pieniądza, podwyżki płacy minimalnej narzucane odgórnie przez rząd całej gospodarce, nie patrząc na indywidualną sytuacje danej firmy. Te środki nie pójdą na rozwój gospodarczy tylko na konsumpcję w tyn sposób sztuczny podtrzymuje się wzrost gospodarczy. No i rzecz najważniejsza brak inwestycji, żeby zbierać plony to najpierw trzeba posiać, to raczej powinno być proste jak budowa cepa. Jeszcze trzeba dodać marnotrawstwo pieniędzy jak strata na wybory kopertowe , niewypał w Ostrołęce, kary za Turów . To by było nawet fajne gdyby złotówka nie padała na pysk a dolar drożał, wic towary takie jak gaz ropa i inne są kupowane za dolary i w ten sposób cała Polska zbiedniała nagle o 20%. Chcieliście farbowanych lisów , fałszywych patriotów i nieuków to macie, tylko pamiętajcie to jeszcze nie koniec, to dopiero początek kryzysu.
Marek
2 lata temu
Zlikwidować to rozpasane rozdawnictwo, 500+, 300+, emerytury dla nigdy niepracujących mamusiek. PiS doprowadził rozdawnictwo do granic absurdu. Nieroby i dziecioroby żyją jak pączki w maśle na koszt podatników. Każdy może mieć tyle dzieci, ile ma ochotę, ale to obowiązkiem rodziców jest te dzieci utrzymywać.
tylko ja
2 lata temu
co za bzdura, skąd na to pieniądze, to już kobiet do pracy nie będzie jak dają taka kasę, o gdzie obiecane emerytury stażowe
wkurzony na m...
2 lata temu
Całkowicie oszaleli z tym rozdawnictwem , dlaczego ludzie ciężko pracujący mają płacić na nierobów podwyżki dotyczą wszystkich a nie tylko 500 plusów rozdają młodym zdrowym i bogatym np. posłom kiedy to się skończy
anka
2 lata temu
samotna, pracuję za 2400, też oczekuję 500+
...
Następna strona