Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Daniel Bochen
|

"300 plus". Program dotyczący wyprawki szkolnej wystartował. Kiedy najlepiej złożyć wniosek?

0
Podziel się

Program "300 plus" wystartował z początkiem lipca. Część rodziców już teraz zastanawia się nad wyprawką szkolną. Podpowiadamy, w jakich terminach można złożyć wniosek o dodatkowe 300 zł na dziecko.

"300+" - start programu. Kiedy składać wniosek?
"300+" - start programu. Kiedy składać wniosek? (PAP)
bEiLRNfV

Program "300 plus" i "500 plus" wystartował

- Machina ruszyła, wnioski o świadczenie "Rodzina 500 plus" za pośrednictwem internetu można było składać już od północy. Wiele osób posłuchało naszych sugestii i zdecydowało się na złożenie wniosku od razu, nawet jeśli wiązało się to z nieprzespaniem kawałka nocy. W ciągu sześciu godzin rodzice złożyli 22 295 wniosków o "500 plus" i 9 971 o "Dobry start" (tzw. 300 plus) - poinformowała PAP w poniedziałek rano minister rodziny Bożena Borys-Szopa.

Program "300 plus" to w praktyce świadczenie w wysokości 300 zł netto - "na rękę". Środki te mogą uzyskać rodzice uczących się dzieci do 20. roku życia - pod warunkiem, że nauka została rozpoczęta przed 18-stką i kontynuowana jest np. w technikum.

bEiLRNfX

W przypadku dzieci niepełnosprawnych program obejmuje uczniów do ukończenia 24. roku życia.

Zobacz także: Zobacz: Wiceminister: "300 plus" nie wpływa na ceny podręczników

Program "300 plus". Kiedy najlepiej złożyć wniosek?

Wnioski o wypłatę świadczenia w ramach programu "300 plus" na rok szkolny 2019/2020 można składać w wersji elektronicznej już od 1 lipca (bankowość internetowa lub rządowy portal Empatia), w formie papierowej natomiast od 1 sierpnia.

bEiLRNgd

Zasada jest prosta, im szybciej wniosek zostanie złożony, tym szybciej pieniądze trafią do rodziców. Jeżeli dokumenty zostaną złożone od lipca do końca sierpnia - wypłata świadczenia nastąpi nie później niż do końca września.

Wnioski złożone w późniejszym terminie, rozpatrzone zostaną w terminie do dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku. W tym samym okresie powinna nastąpić wypłata pieniędzy.

bEiLRNge

Wniosek o "300 plus" należy złożyć maksymalnie do 30 listopada. Po tym terminie pieniądze nie będą już wypłacane, a program wróci dopiero w następnym roku.

Świadczenie "300+" zwolnione jest z podatków i składek. Program nie posiada także żadnego kryterium dochodowego. Od 2019 r. dodatkowe pieniądze przysługują także uczniom szkół dla dorosłych, w tym policealnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEiLRNgy
KOMENTARZE
(0)