Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

4,25 zł premii dla pielęgniarki. NFZ odpowiada na publikację money.pl

122
Podziel się:

Personel medyczny może liczyć na dodatkowe wynagrodzenie za pracę w czasie pandemii. W niedzielę opublikowaliśmy skan przelewu, który wpłynął na konto jednej z pielęgniarek, na kwotę 4,25 zł z dopiskiem: "dodatek NFZ". Fundusz odpowiada na naszą publikację.

Groszowa premia za pracę w czasie pandemii? NFZ odpowiada
Groszowa premia za pracę w czasie pandemii? NFZ odpowiada (Wikipedia, Instagram)

W niedzielę otrzymaliśmy skan przelewu na konto jednej z pielęgniarek opiewający na kwotę 4,25 zł z dopiskiem "dodatek NFZ", co miało oznaczać, że jest to premia za pracę w czasie epidemii.

Napisaliśmy do biura prasowego Narodowego Funduszu Zdrowia z pytaniem, czy kwota podana w przelewie to błąd i czy pielęgniarka, która dostała taki dodatek, będzie mogła liczyć na jakieś wyrównanie.

"Kwota, o której mowa w artykule nie ma żadnego związku z dodatkowym wynagrodzeniem przysługującym personelowi medycznemu, który zajmuje się chorymi na COVID-19 w związku z ograniczeniem zatrudnienia do jednego miejsca" - czytamy w komunikacie przesłanym do naszej redakcji przez Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie.

Zobacz także: Obejrzyj: Koronawirus w Polsce. Czym leczeni są pacjenci?

"Szpital Kliniczny im. dr. J. Babińskiego w Krakowie, którego dotyczy publikacja, nie składał wniosku o uzyskanie rekompensaty przysługującej pracownikom medycznym za pracę w jednym miejscu. To wynagrodzenie przysługuje m.in. lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym pracującym w szpitalach jednoimiennych lub na oddziale zakaźnym, czyli jednostkach wpisanych do specjalnych wykazów wojewodów" - czytamy dalej.

"W Małopolskim OW NFZ obowiązują obecnie 3 umowy, na podstawie których zostaną wypłacone pracownikom wykonującym zawód medyczny udzielających świadczeń pacjentom z COVID-19 dodatkowe środki finansowe" - podsumowuje NFZ.

Nasz rozmówca utrzymuje, że kwota 4,25 zł to nie pomyłka. Na tyle według niego NFZ oszacował premię motywacyjną za pracę w szczególnych warunkach. Podkreślmy - za 252 godziny pracy w miesiącu.

Przypomnijmy, że Narodowy Fundusz Zdrowia obiecał więcej dodatków. W komunikacie z 18 maja podano, że lekarz może liczyć na premię, gdy pracował tylko w placówce, w której są pacjenci zarażeni koronawirusem (w konsekwencji nie mógł świadczyć usług w innych miejscach). Chodzi o członków personelu, którzy spełniają poniższe kryteria:

  • wykonują zawód medyczny (m.in. lekarze, lekarze dentyści, pielęgniarki, ratownicy medyczni), które mają bezpośredni kontakt z pacjentami zakażonymi lub podejrzewanymi o zakażenie wirusem SARS-CoV-2, w tym uczestniczą w transporcie tych pacjentów,
  • pracują w placówkach medycznych, które zajmują się leczeniem chorych na COVID-19 (mowa o szpitalach jednoimiennych lub szpitalach z oddziałem zakaźnym, czyli placówkach wpisanych do wykazu dyrektorów oddziałów wojewódzkich NFZ, przygotowanych wspólnie z wojewodami).

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(122)
//////
3 lata temu
I dlatego 30% pielęgniarek planuje wyjazd. Ochrona zdrowi w Polsce upadnie.
klopu
4 lata temu
Bochenek chleba, żeby z głodu nie padła.
Filip
4 lata temu
To teraz lekarze i pielęgniarki powinni przepracowywać równo tyle, ile wynosi miesięczna liczba godzin pracy i ani minuty więcej. Zobaczymy co zrobi wtedy NFZ jak zabraknie na dyżurach ludzi.
Mops
4 lata temu
A może to zapytanie czy Pani pielęgniarka zgadza się z takim dodatkiem za godzinę pracy?
widz
4 lata temu
Lekarze na kontrakcie tak ok 20tys miesięcznie , pielęgniarki ok 6 tys koszty własne praktycznie zero a że wybrali tę pracę cóż słuzby mundurowe też .Czy mało? Zależy od punktu patrzenia !
...
Następna strona