Notowania

500+. Minister Szwed: program nie dezaktywizuje kobiet

Program "Rodzina 500+" pomaga rodzinom. Mamy dane, które nie potwierdzają tego, że wpływa na dezaktywizację kobiet - stwierdził w Polskim Radiu wiceminister rodziny Stanisław Szwed.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
500+ nie dezaktywizuje kobiet i pomaga rodzinom - zapewnia wiceszef resort rodziny Stanisław Szwed (Fot: omasz Kawka/East News)

500+, rynek pracy oraz wsparcie dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, m.in. na pytania o te kwestie odpowiadał wiceminister rodziny Stanisław Szwed w rozmowie z Polskim Radiem 24. - Mamy do czynienia z niżem demograficznym. Ubywa kobiet w wieku rozrodczym, musimy realizować konsekwentną politykę rodzinną - zapewnił Szwed.

Jak dodał, 500+ wspiera rodziny i nie prowadzi do dezaktywizacji kobiet. Jak zapewnia, resort rodziny dysponuje danymi, które to potwierdzają. Oberwało się też politycznym oponentom. - Jest niechęć do 500+ w Platformie Obywatelskiej. Ciągle są sprzeczne informacje, absurdalnym pomysłem jest odbieranie świadczenia matkom, które rezygnują z pracy. Praca w domu przy wychowaniu dzieci jest niezwykle odpowiedzialna - stwierdził minister Szwed.

Powiedział też, że wniosków o wypłaty z 500+ jest już ok. 2,5 mln. - Dzięki elektronicznej formie składania wniosków można szybciej wypłacać świadczenia. Mamy okres wakacyjny, dlatego zaapelowaliśmy do samorządów o częstsze wypłaty - zapewnił. Od lipca tego roku 500+ przysługuje na każe dziecko bez wyjątku, zniknęło kryterium dochodowe.

Wiceszef resortu rodziny odniósł się też do sytuacji na rynku pracy. Jego zdaniem ta jest dobra - rosną wynagrodzenia, a warunki "są inne niż jeszcze kilka lat temu". Mówił też o wsparciu dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami, które są niezdolne do samodzielnej egzystencji. - Przedstawiliśmy propozycję wsparcia dla grupy najbardziej potrzebujących - powiedział.

Obejrzyj: Nowe podatki. "Rząd szuka pieniędzy na 500+"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-07-2019

ZK590Po przepracowaniu fizycznie 45 lat, doczekałem czasów w których muszę utrzymywać obce dzieci.

26-07-2019

betaDrogi panie Szwed, co to za sukces, że tyle ludzi bierze kasę, która im dają bez żadnego zobowiązania. Każdy bierze, chyba, żeby był głupi lub … Czytaj całość

26-07-2019

przykre500+ to najlepszy program jaki powstał w Polsce. Tylko totalni zazdrośni, że oni nie umieli takiego stworzyć więc hejtują.

Rozwiń komentarze (23)