Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Julia Grzesiek
|
aktualizacja

8 najbardziej poszukiwanych przez pracodawców kompetencji miękkich

6
Podziel się:

Wiele pisze się na temat technik, które sprawią, że nasze CV staje się bardziej atrakcyjne w oczach rekruterów. Ważnym elementem w przygotowaniu CV jest uwzględnienie w nim takich kompetencji, które stanowią przedmiot zainteresowania naszych przyszłych pracodawców.

8 najbardziej poszukiwanych przez pracodawców kompetencji miękkich
Obecnie, kiedy wiele osób przeszło na pracę zdalną lub hybrydową, kluczową kompetencją miękką jest komunikatywność (Getty Images, Franziska und Tom Werner Photography)

Według raportu opracowanego przez firmę ZipRecruiter, na który powołuje się serwis CNBC, aż 93 proc. pracodawców twierdzi, że tzw. kompetencje miękkie "odgrywają kluczową rolę w procesie podejmowania decyzji dotyczących tego, kogo chcą zatrudnić". Z tego powodu warto uwzględnić je w swoim CV wraz z konkretnymi przykładami ich wykorzystania, na przykład w formie punktów pod opisami poprzednich stanowisk pracy.

ZipRecruiter to serwis z ofertami pracy. Bazując na swoich danych, opracował listę ośmiu najbardziej pożądanych przez pracodawców kompetencji miękkich wraz z liczbą ofert pracy, w których każda umiejętność została wskazana. Oto one:

1. Komunikatywność (6,1 mln ofert)

2. Obsługa klienta (5,5 mln ofert)

3. Umiejętność planowania (5 mln ofert)

4. Umiejętność zarządzania czasem (3,6 mln ofert)

5. Zarządzanie projektami (2,8 mln ofert)

6. Analityczne myślenie (2,7 mln ofert)

7. Umiejętność samodzielnej pracy (2 mln ofert)

8. Umiejętność dostosowywania się do sytuacji (1,3 mln ofert)

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Do pracy tylko na 4 dni? "Będziemy pracować tylko krócej"

Serwis CNBC rozmawiał z ekspertkami, które komentowały wyniki raportu ZipRecruiter. Kristin Kelley, dyrektorka marketingu w firmie CareerBuilder, twierdzi, że obecnie, kiedy wiele osób przeszło na pracę zdalną lub hybrydową, kluczową kompetencją jest komunikatywność.

Komunikacja staje się ważna również w obliczu ostatnich inicjatyw podejmowanych przez firmy w zakresie różnorodności, sprawiedliwości oraz integracji. "Aby móc określić się jako pracodawca szanujący różnorodność", stwierdza Georgene Huang, współzałożycielka i dyrektor generalna Fairygodboss, "musisz potrafić pracować z różnymi ludźmi, a co za tym idzie, skutecznie się z nimi komunikować".

Jeśli chodzi o umiejętności planowania i zarządzania czasem, Huang stwierdza, że jest to kompetencja niezbędna w każdej pracy, bez względu na stanowisko.

Kelley podkreśla zaś, że obecnie, gdy pracujący z domu muszą łączyć się na spotkania, a równocześnie nie tracić koncentracji i powstrzymywać się od myślenia o prywatnych sprawach, umiejętność dostosowywania się do nowych sytuacji jest szczególnie istotna.

praca
oferty pracy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
bombel
rok temu
Polska to śmiesznu kraj. W Szwajcarii płacą super wieloletnim uznanym pracownikom . W tym naszym śmietniku wolą narzekać i brać ludzi tanich z ulicy
Rebel
rok temu
Mam wszyskie zalety. I tak dla pracodawcy liczy się aby zapłacił nie za dużo . Mają ludzi w D... zwalniają dobrych i zatrudniają byle kogo aby tylko mniej zapłacić
Janek
rok temu
To jest tzw. pieprzenie o Chopinie. Cechy niemierzalne w żaden sposób a jedynie sprawdzalne w praktyce. Umiejętność planowania? Ale czego, w jakich warunkach, w jakim zakresie, z kim itd. Jest jakaś "jednostka" umiejętności planowania? Przecież to bzdury są.
Miodek
2 lata temu
W Cv można wszystko napisać, tylko po co? Takie cechy odkrywa się pracując z kimś a nie pisząc o nich w CV. I co niby rekruter ma popatrzeć na kilka wyrażeń i odrazu powiedzieć tak to jest ta osoba? Co za bzdury. Ja jeszcze nigdy nie zmieniałem pracy pisząc takie bzdury do Cv, które nic nie znaczą.
Walerian
2 lata temu
Znalazłoby się jeszcze kilka takich kompetencji,ale nie napiszę,bo zarzucicie mi jakiś seksizm i skasujecie wpis.