Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|
aktualizacja

800 plus tylko na chwilę? To może być dopiero początek zmian

181
Podziel się:

PiS zapowiedział podniesienie kwoty 500 plus do 800 zł. Ale to najpewniej nie koniec zmian. Według ustaleń dziennikarzy świadczenie ma także być waloryzowane. Dokładnie tak, jak ma to miejsce w przypadku emerytur i rent, które podlegają waloryzacji.

800 plus tylko na chwilę? To może być dopiero początek zmian
Jarosław Kaczyński na konwencji PiS (PAP, Leszek Szymański)

Podniesienie świadczenia 500 plus o 300 zł, które zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, według doniesienia "Super Expressu" ma być waloryzowane. Dodajmy, że od wprowadzenia tego rozwiązania kwota była "zapisana na sztywno", dlatego też w ramach obietnic wyborczych prezes PiS mógł właśnie zaproponować podniesienie kwoty od 2024. Jednak teraz, według doniesień dziennikarzy, 500 plus ma być waloryzowane, tak samo, jak renty i emerytury.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 800 plus może przynieść kłopoty dla naszych portfeli. Już w przyszłym roku

Beata Szydło lobbowała za podniesieniem 500 plus?

Zdaniem dziennikarzy wielką orędowniczką podniesienia świadczenia o 300 zł była Beata Szydło. Polityczka PiS i była premierka była twarzą programu w trakcie wyborów.

Była premier myśli o powrocie na szczyty władzy, potrzebuje sukcesu, a sukces 500 plus, odbierany jest jako jej zasługa – mówi cytowany przez "SE" anonimowy polityk PiS.

Moc obietnic PiS

Podczas weekendowej konwencji "Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości" prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił, że od nowego roku 500 plus zostanie podniesione do 800 zł. Zapowiedział też, że od nowego roku wprowadzone zostaną bezpłatne leki dla osób 65+ oraz dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Jak najszybciej zniesione mają zostać również opłaty za przejazd dla samochodów osobowych na autostradach państwowych, a w przyszłości także na prywatnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(181)
Samotnicy
3 tyg. temu
Inwestowania w naród nie można zatrzymać na etapie dzieci. Potrzeba więcej "Malągów", ale do obrony racji dorosłych samotników.
Samotnicy
3 tyg. temu
Inwestowania w naród nie można zatrzymać na etapie dzieci. Potrzeba więcej "Malągów", ale do obrony racji dorosłych samotników.
Samotnicy
3 tyg. temu
Samotnicy są wykluczeni ze świadczeń pieniężnych, bo są niedoreprezentowani w Sejmie i w rządzie.
-ER-
3 tyg. temu
Zdaje się, że jakiś Plus złapał się na podwyżkę i teraz go od tego mdli. Ta antyrodzinna polityka wykończy naród! Ktoś tu musi się powstrzymać!
wyborca
3 tyg. temu
Niedługo będziemy przy PiSie mieszkać na15 metrach 3 pokoleniowo, jeść korzonki a kto będzie z wyższych sfer to chleb ze smalcem, chodzić piechotą ale na boso no na buty nie będzie, wolny czas spędzać w kościele, a na wakacje do Torunia. Dzieci będą pracować za kromkę a emeryci kopać doły, dla siebie. Nikt do ma o o nas bo z unii PiS nas wypisze, czasem tylko zagladnie jakiś z Komsomołu.
...
Następna strona