Notowania

wiadomości
21.07.2019 15:40

A4 do remontu. Kierowcy powinni się przygotować na poważne utrudnienia

Startujące 22 lipca prace remontowe dotyczą ponad 7-kilometrowego odcinka południowej jezdni A4 w okolicy Góry św. Anny w woj. opolskim. Utrudnienia napotkają podróżujący zarówno do Katowic, jak i do Wrocławia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Tak będzie wyglądać układ dwóch pasów ruchu w każdym kierunku na jednej jezdni A4.

Nowe oznakowanie w okolicach Góry św. Anny drogowcy zaczęli rozstawiać już w czwartek. Jak podaje GDDKiA, jeszcze do końca niedzieli 21 lipca ruch w kierunku do Katowic będzie odbywał się bez większych zakłóceń związanych z wprowadzanymi zmianami.

Jednak, jak zastrzegają przedstawiciele GDDKiA, już w niedzielę pojawią się pierwsze utrudnienia na jezdni do Wrocławia. Z kolei w poniedziałek ok. 6. wyłączony zostanie z ruchu przeznaczony do remontu odcinek jezdni do Katowic.

Płonąca ciężarówka

Do dyspozycji kierowców pozostanie jezdnia północna. Tymczasowe pasy ruchu będą miały mniejszą szerokość niż dotychczas. "Pas skrajny o szerokości 3 m przeznaczony będzie dla pojazdów ciężarowych, a trochę węższy wewnętrzny dla pozostałych pojazdów" - czytamy w komunikacie

GDDKiA zapewnia, że remont, mimo swojej uciążliwości, nie wpłynie negatywnie na bezpieczeństwo kierowców. W tym celu doszło też do spotkań koordynacyjnych wszystkich służb biorących udział w działaniach ratowniczych oraz inwestora i wykonawcy.

Andrzej Adamczyk sam zachęca do korzystania z aplikacji do płatności na autostradach. To będzie nowy standard
Trzy autostrady, masa problemów. Kierowcy dostali kolejny system płatności

Pomyślano też o kierowcach stojących w korkach w upalne dni. Wzdłuż całego remontowanego odcinka i na dojazdach do niego rozmieszczone będą co kilometr oznakowane punkty poboru wody. Na dojazdach do remontowanego odcinka, co dwa kilometry w miejscach kolumn alarmowych, będą ustawione też przenośne sanitariaty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, drogi w polsce
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-07-2019

JacekJa tam nie wiem. Mieszkańcy Opolskiego mają nazwy miejscowości w dwóch językach. Nawet nazwy sklepów w Opolu widziałem po niemiecku.A jak ich znam, … Czytaj całość

21-07-2019

TedNa A4 co chwile są remonty na A2 tez i nie wiem za co płacić chyba za stanie w korkach przed bramkami poboru opłat? Polska chory kraj w Niemczech tego … Czytaj całość

21-07-2019

mareczekCzy ten remont musi być akurat w czasie wakacji jak ludzie jadą na urlopy?

Rozwiń komentarze (15)