Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
WZI
|

Abonament RTV. Znamy nowe stawki

51
Podziel się

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ustaliła stawki abonamentu RTV, które będą obowiązywać w przyszłym roku.

Abonament RTV. Znamy nowe stawki
Znamy stawki abonamentu. (Pixabay)
bEqqODaZ

Podwyżki nie będzie. Opłaty będą takie same, jak te obowiązujące w tym roku. Za miesiąc używania odbiornika radiowego w 2022 r. mamy zapłacić 7,50 zł. W przypadku telewizora opłata wzrasta do 24,50 zł.

Dla osób, które zdecydują się opłacić abonament za dłuższy okres z góry, obowiązują zniżki.

Po uwzględnieniu zniżek opłata za korzystanie z radia przez dwa miesiące wynosić będzie 14,60 zł, za trzy miesiące 21,60 zł, za pół roku 42,80 zł, a za rok – 81 zł.

bEqqODbb
Zobacz także: Podatek od smartfona trafi do ZAIKS-u. Łepkowska: Ktoś musi reprezentować artystów

Po zniżkach za używanie odbiornika telewizyjnego albo radiofonicznego i telewizyjnego zapłacimy zaś:

- 47,50 zł za dwa miesiące,

bEqqODbh

- 70,60 zł za trzy miesiące,

- 139,70 zł za sześć miesięcy,

- 264,60 zł za rok kalendarzowy.

Abonament RTV, zgodnie z prawem trzeba zapłacić z góry za cały okres rozliczeniowy. W przypadku uiszczenia opłaty rocznej terminem jest 25 stycznia. Ci, którzy zdecydują się na płatności ratalnej, jest to 25. dzień miesiąca.

bEqqODbi

W 2021 r. kara za niepłacenie abonamentu to 735 zł. Ponieważ stawki abonamentu na 2022 r. są takie same jak w obecnym, to można przypuszczać, że nie zmieni też zapewne wysokość kary.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqqODbC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(51)
Nigdy POKO
miesiąc temu
Super = Zostają stawki te same i ekipa taka sama ! = Super - Bardzo dobrze ! Właściwi ludzie ( fachowcy - menadżerowie ) na właściwym miejscu !!!!!!! Tak, teraz rządzi w Polsce PIS !!!! Jacek Kurski jest OK. !!!!!! Zaskoczenia nie ma bo Pan Kurski jest najlepszy w tym co robi = Służy ludziom _ rodzinom _ Polsce. Teraz , jest dla każdego coś miłego i zniknęło kupowanie ciekawych wydarzeń _ transmisji. Roczny abonament to pikuś ... kiedyś oglądnięcie dobrego meczu kosztowało tyle... kogo było stać ? Dzisiaj mamy wykupione transmisje na wiele lat do przodu _ pomijając programy rozrywkowe ( np. Sylwester w Zakopanym czy festiwale ) na które patrzy małżonka _ wszystko za darmochę ! Wybór PIS-u był bardzo udanym posunięciem _ rozwiązaniem dla naszego kraju _ społeczeństwa. Dobra Zmiana ! Niech, zawsze tak strzelają i o jeden gol więcej od przeciwnika. Będzie Dobrze ! Damy Radę !
czy
miesiąc temu
naprawdę nie można pogonić tych złodziei? Kiedy kurwizja zostanie rozliczona za Gdańsk?
DAREK
miesiąc temu
NIE KUPUJ W LIDLU UWAGA NA MARKETY LIDL LIDL ZROBIŁ PŁATNE PARKINGI Z PARKOMATAMI JEŻELI NIE WEŹMIESZ KARTECZKI Z PARKOMATU PŁACISZ 95 zł Pracownik APCOA Parking ma prowizje i poluje aby się obłowić , nie pomagają paragony z zakupów OMIJAJMY Z DALEKA LIDLA Firma ta nie płaci w Polsce podatków i nie ma szacunku dla klientów To są żywcem rabowane pieniądze klientom sklepów LIDL. Dlaczego takich złodziejskich metod nie stosują w niemieckich LIDL-ach, tylko w Polsce.
bEqqODbD
bynia
miesiąc temu
Super! Podatki, ceny, daniny też miały nie wzrosnąć ....
kaczyński
miesiąc temu
z kurskim maja dzieci przed sobą ludzie płaca abonament u swojego operatora którego wybrali maja umowy - --zmienić kanał na prywatny a tego gbura wywalić na bróg z zonka a dla nich emerytura 1500zł i spokój
...
Następna strona