Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Afera mieszkaniowa w Poznaniu. Sąd wydał wyrok

97
Podziel się

Finał jednej z największych afer w Wielkopolsce. Przestępcy, którzy podstępem przejęli aż 165 nieruchomości, zostali osądzeni. Głównymi oskarżonymi byli notariuszka i doradca finansowy, ale zarzuty postawiono łącznie 40 osobom.

Sąd wydał wyrok ws. afery mieszkaniowej z Poznania
Sąd wydał wyrok ws. afery mieszkaniowej z Poznania (East News)
bDnCIUrp

Poznańska notariusz Violetta D. została skazana na 14 lat więzienia, a doradca finansowy Mariusz T., były piłkarz Warty Poznań, na 12,5 roku więzienia - informuje "Głos Wielkopolski". Byli to główni oskarżeni w śledztwie dotyczącym afery mieszkaniowej z Poznania.

Jak przypomina PAP, według ustaleń prokuratury w proceder trwający od 2006 do 2010 uwikłanych było blisko 40 osób. Wyłudzili oni 45 mln zł od około 250 poszkodowanych. Były to: mieszkania, domy i gospodarstwa rolne.

Przestępstwo polegało na oferowaniu osobom w trudnej sytuacji finansowej pożyczek pod zastaw nieruchomości, do których finalnie nabywali prawa bez zgody i wiedzy poszkodowanych.

bDnCIUrr
Zobacz także: Obejrzyj: Kluczowy moment w historii UE. Początek wielkich zmian

Zarówno notariusz, jak i doradca finansowy zostali dodatkowo ukarani 10-letnimi zakazami wykonywania swoich zawodów, mają też obowiązek naprawienia szkody wobec niektórych ofiar, zapłacenia 480 tys. zł grzywny oraz opłacenia 96 tys. zł kosztów sądowych.

"Głos Wielkopolski" informuje, że sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu obojga skazanych na okres pół roku, ponieważ wyrok nie jest prawomocny.

bDnCIUrx

We wtorek na sali sądowej pojawił się Mariusz T., który jak zaznaczono w publikacji, był przygotowany na zatrzymanie - przyszedł ze sportową torbą, spakowany na wypadek skazania. Nieobecną na rozprawie Violettę D. do aresztu ma doprowadzić policja.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bDnCIUrS
KOMENTARZE
(97)
poszkodowany
4 miesiące temu
konfiskata mienia i kąt to za mało dla takich podłych hien . Ciężkie prace społeczne przez 20 lat w hospicjum - to byłby sprawiedliwy wyrok
Krzysztof J
4 miesiące temu
To samo było w trójmieście Tylko tam Sąd wypuścił 8 Notariuszy..
kieliszek chl...
4 miesiące temu
Niektórym wystarczy 5 złotych do szczęścia, a innym 5 milionów to mało. Jak ta mamona ludziom rozum odbiera...
bDnCIUrT
Mick
4 miesiące temu
Wyłudzili 45 milionów a oddać mają 480 tysięcy i to jest nazywane sprawiedliwością?
Poszkodowany
4 miesiące temu
Dla notariusza dożywotnio zakaz pracy w zawodzie !
...
Następna strona