Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Putin podjął decyzję. Walka z ubóstwem musi poczekać

46
Podziel się

Władimir Putin przesunął termin realizacji celów dla Rosji, w tym zredukowania ubóstwa. To miało zostać osiągnięte do 2024 roku, ale władze stwierdziły, że pandemia koronawirusa to uniemożliwi.

Putin dekretem przesunął termin rozprawienia się z ubóstwem w Rosji
Putin dekretem przesunął termin rozprawienia się z ubóstwem w Rosji (PAP/EPA)
bDzoGIUl

Zmniejszenie poziomu ubóstwa dwukrotnie w porównaniu z 2017 rokiem, zwiększenie średniej długości życia Rosjan do 78 lat, osiągnięcie tempa wzrostu PKB powyżej średniej światowej - to zakładano osiągnąć w Rosji znacznie szybciej, ale uda się - być może - na koniec dekady.

Władimir Putin podpisał właśnie dekret o narodowych celach rozwoju, które Rosja ma osiągnąć do 2030 roku. Właśnie to jest data graniczna do osiągnięcia tych celów. Jak podaje PAP, władze wskazują na pandemię koronawirusa jako powód zmian.

Poziom ubóstwa w Rosji wynosił 12,3 proc. Nie udało się zrealizować celu, jakim było obniżenie go na tym etapie do 12 proc., by w 2024 roku zmniejszyć go dwukrotnie - do 6,6 proc. Teraz osiągnięcie tego wskaźnika zostało przesunięte na 2030 rok.

bDzoGIUn
Zobacz także: Obejrzyj: Morawiecki odtrąbił sukces w Brukseli. "Rozmijanie z faktami"

Do tego roku Rosja ma też znaleźć się w pierwszej dziesiątce krajów świata pod względem jakości oświaty i zakresu badań naukowych. Tempo wzrostu dochodów ludności i poziom świadczeń emerytalnych ma przewyższać inflację. 97 proc. gospodarstw domowych ma zyskać dostęp do internetu - wylicza PAP.

Z nowego dekretu o celach rozwoju znikł zapis o tym, że Rosja znajdzie się wśród pięciu największych gospodarek świata. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow pytany, czy władze uznały ten cel za niemożliwy do zrealizowania, przyznał, że "koniunktura gospodarcza na świecie jest nadzwyczaj niekorzystna". Ocenił, że mimo to postawione są "ambitne cele", jednak "konieczne są pewne korekty".

bDzoGIUt

Nowy dokument zastąpi dekret, który Putin wydał w 2018 roku.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bDzoGIUu
bDzoGIUO
KOMENTARZE
(46)
bodzio
6 miesięcy temu
No cóż batiuszka Putin ze swoją sforą jeszcze mało się nakradł? Ale kto w obozie koncentracyjnym-Rosja podniesie głos w obronie narodu?
Kom Helsiński
6 miesięcy temu
Zajmijcie się w Polsce bezkarnością urzędników i komorników zamieniających ludzkie życie w tragedię !
olo
6 miesięcy temu
Polska to kraj wielkości jakiegoś średniego obwodu w Rosji .Polskę przejedziesz od granicy do granicy w średnio w 10 godzin .W Rosji tygodnia ci braknie. W Polsce od 45 r buduje się "Zakopiankę" i tunel w Świnoujściu nie mówiąc już o dwóch porządnych autostradach przecinających Polskę . Więc panowie popatrzcie najpierw na swoje podwórko a potem piszcie o sąsiedzie.
bDzoGIUP
Stacho
6 miesięcy temu
I co z tego, że za surowce zredukuje poziom ubóstwa, skoro dochody nie będą miały zdrowych podstaw? W Rosji dalej jest samodzierżawny car, który może każdemu wszystko odebrać.
lew
6 miesięcy temu
a u nas bidoty tez nie brakuje
...
Następna strona