Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Bon turystyczny. Trwają ostatnie prace. ZUS podał szczegóły

24
Podziel się

Bon turystyczny coraz bliżej. Ministerstwo rodziny oraz ZUS zdradzają szczegóły dotyczące nowego świadczenia. Wiadomo, do kiedy bon będzie obowiązywał oraz co trzeba zrobić, by go dostać.

500 zł na wakacje. Ostatnie prace nad bonem turystycznym
500 zł na wakacje. Ostatnie prace nad bonem turystycznym (WP)
bDzxjKFx

Trwają ostatnie przygotowania do wdrożenia Polskiego Bonu Turystycznego - podaje resort rodziny i ZUS w komunikacie. Bonu turystyczny w wysokości 500 zł będzie przyznawany na dziecko, na które przysługuje 500+.

- Bon turystyczny to pomoc dla polskich rodzin z dziećmi, niezależnie od tego, jakie mają zarobki. Można go wykorzystać na wakacje, ferie, wycieczki szkolne czy zielone szkoły organizowane w kraju - tłumaczy wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Jak dodaje, możliwość skorzystania z bonu upłynie dopiero w marcu 2022 r. - Wraz z kolejnym miesiącem uprawnienia będą nabywały rodzące się dzieci. Zakładamy, że dzieci, które urodzą się do końca 2021 r. te prawa nabędą i ich rodzice będą mogli skorzystać z bonu do marca 2022 r. - wyjaśnia Emilewicz.

bDzxjKFz
Zobacz także: ProteGO Safe: innowacyjny sposób na walkę z następstwami COVID-19

Co istotne nie trzeba składać żadnych wniosków o przyznanie bonu. Prawo do bonu będzie ustalane przez Polską Organizację Turystyczną (POT) na podstawie danych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. POT opublikuje także na stronie internetowej listę przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego, za których usługi można płacić bonem.

Obsługa bonu będzie odbywać się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Aby skorzystać z bonu, należy posiadać profil na PUE. Profil można założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej.

bDzxjKFF

Bon będzie można aktywować na PUE w dowolnym momencie (np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami), po podaniu danych kontaktowych (adres e-mail i numer telefonu komórkowego).

Osoby, które mają dziecko z niepełnosprawnością i będą chciały uzyskać dodatkowe świadczenie, będą mogły na PUE ZUS złożyć oświadczenie, które jest podstawą przyznania dodatkowych 500 zł.

Płatności bonem będą realizowane w oparciu o komunikację SMS. Chcąc zapłacić bonem za usługę turystyczną trzeba będzie okazać podmiotowi turystycznemu specjalny numer przypisany do bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny otrzymany SMS.

ZUS zapewni możliwość kontaktu ze specjalną infolinią, która będzie stanowić wsparcie dla osób korzystających z bonu i podmiotów turystycznych przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

bDzxjKFG

Za pomocą bonu będzie można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bDzxjKGa
KOMENTARZE
(24)
Mat
6 miesięcy temu
I dalej nic nie wiadomo czy zapłacę tylko za pobyt dziecka czy również opłacę bonem swój pobyt w ośrodku wczasowym. Przecież nie wyśle 5 latka samego na wakacje
Ewa
6 miesięcy temu
Ciągle piszecie co zrobić a na stronie ZUS nie ma zakładki bon turystyczny.
jaa
6 miesięcy temu
Dziękuję za to że moje 17-letnie dziecko nie dostanie bonu, gorszy sort do brania, grunt że my rodzice płacimy podatki, i po co te przechwałki że na każde dziecko????
bDzxjKGb
Karol
6 miesięcy temu
No tak! Już widzę sąsiadkę, matkę 13 ciorga dzieci, jak wchodzi na stronę ZUSu aby aktywować bonu, a potem wysyła całą trzynastkę na wakacje nad może, aby móc spłodzić kolejnego potomka z konkubentem spod sklepu monopolowego. Chyba poświęcę kolejną pensję w wysokości 5000 PLN i pojadę na Malediwy, aby odpocząć od tej żenady. Przecież jestem sam, Rząd uważa mnie za Bankomat (abym tylko płacił podatki), że nie jestem prawdziwym Polakiem oraz widzę że nic mi się od kraju urodzenia nie należy, bo nie piję, nie mam ósemkę dzieci, nie uprawiam ziemi i lubię pomyśleć...
rttrtrrttg
6 miesięcy temu
Twój ból jest lepszy niż twój. Są dla rządu dzieci lepsze i gorsze.
...
Następna strona