Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Amerykańska marka odzieżowa z dwustuletnią tradycją złożyła wniosek o upadłość

43
Podziel się:

To była ulubiona marka szyjąca garnitury dla prezydentów USA, potentatów finansowych i wszystkich, którzy przyjęli zasade, że jednak szata świadczy o statusie człowieka. Po 200 latach istnienia zasłużona marka Brooks Brothers może jednak przestać istnieć. Zarządzająca nią firma złożyła wniosek o upadłość.

Firma Brooks Brothers została założona 202 lata temu
Firma Brooks Brothers została założona 202 lata temu (Pixabay)
bETDpvWZ

To była ulubiona marka szyjąca garnitury dla prezydentów USA, potentatów finansowych i wszystkich, którzy przyjęli zasade, że jednak szata świadczy o statusie człowieka. Po 200 latach istnienia zasłużona marka Brooks Brothers może jednak przestać istnieć. Zarządzająca nią firma złożyła wniosek o upadłość

Winnym tak złej sytuacji firmy nie jest koronawirus, choć bez wątpienia przyśpieszył decyzję o konieczności zakończenia działalności. "NY Times" zwraca uwagę, że zawiniła przede wszystkim zmiana potrzeb klientów. Jest coraz mniej okazji, które wymagają drogiego garnituru pierwszej jakości, a dress code coraz częściej dopuszcza mniej formalne ubranie – informuje "New York Times".

bETDpvXb

Projektanci Brook Brothers zdawali się ignorować spływające do nich sygnały z rynku i w dalszym ciągu projektowali tak jak w latach 50. zeszłego wieku, gdy nawet pracownicy najmniejszego banku w prowincjonalnym mieście musieli zakładać garnitury.

Zobacz także: Obejrzyj: Koronawirus. Biżuteria będzie przeceniana? "Branża nie może tak zareagować"

Jeszcze przed zgłoszeniem wniosku o upadłość Brook Brothers, najstarsza amerykańska marka odzieżowa działająca w sposób ciągły, oświadczyła, że zamknie 51 spośród ok. 250 sklepów w Ameryce Północnej. Na początku roku zapadła również decyzja o zamknięcia trzech fabryk w USA. W jednej z nich - w Haverhill – toczy się obecnie spór, gdyż związki zawodowe podnoszą, że firma odmawia wypłacania odpraw pracownikom.

bETDpvXh

Gdyby obejrzeć galerię sławnych klientów Brooks Brothers, mielibyśmy tak naprawdę historię wielkiej polityki w USA. Firma ubierała wszystkich prezydentów USA (z wyjątkiem czterech), a Abrahama Lincolna, Baracka Obamy i Donalda J. Trumpa założyli garnitury z metką Brook Brothers na swoją inaugurację. Zresztą cenili je nie tylko politycy, lecz i artyści, nawet tak bardzo niesztampowi jak Andy Warhol. Nawet ikona męskiego stylu, Clark Gable, pojawiał się w którymś ze sklepów firmy. Ralph Lauren zaczynał przygodę z wielką modą jako sprzedawca w Brooks Brothers w Nowym Jorku.

W piątek spółka ogłosiła, że dwóch potencjalnych kupców wyraziło zainteresowanie nabyciem marki. Nie wszystko więc jeszcze stracone. 200-letnia historia mody z metką "Made in USA" wcale nie musi się zakończyć w 2020 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETDpvXC
KOMENTARZE
(43)
lac
rok temu
Prawda jest taka, że garnitury wychodzą z mody, ale powstała nisza - eleganckie, mniej formalne spodnie i sportowa marynarka - praktycznie trudne do kupienia. Jeszcze nie trafiłem na firmę, która by produkowała mniej formalne, ale nadal eleganckie ubrania.
zasoby ludzki...
rok temu
Pada, bo nie chcieli szyć kubraczków dla krasnali z cienkimi, krzywymi odnóżami? Korpoludków w Europie!hehehehehe
zasoby ludzki...
rok temu
Pada, bo nie chcieli szyć kubraczków dla krasnali z cienkimi, krzywymi odnóżami? Korpoludków w Europie!hehehehehe
bETDpvXD
Hahahahah
rok temu
Marka Suskiego na menagera i jeszcze przejma Lotos z Orlenem do konca roku.....
Yep
rok temu
To było od dawna do przewidzenia. Wzornictwo target wiekowy 60+. Buty brzydkie i niewygodne. Jakość bardzo średnia jak na te ceny. No właśnie ceny takie jakby towar był transportowany nie z Chin tylko z księżyca.
...
Następna strona