Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Amerykańska marka odzieżowa z dwustuletnią tradycją złożyła wniosek o upadłość

To była ulubiona marka szyjąca garnitury dla prezydentów USA, potentatów finansowych i wszystkich, którzy przyjęli zasade, że jednak szata świadczy o statusie człowieka. Po 200 latach istnienia zasłużona marka Brooks Brothers może jednak przestać istnieć. Zarządzająca nią firma złożyła wniosek o upadłość.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay)
Firma Brooks Brothers została założona 202 lata temu

To była ulubiona marka szyjąca garnitury dla prezydentów USA, potentatów finansowych i wszystkich, którzy przyjęli zasade, że jednak szata świadczy o statusie człowieka. Po 200 latach istnienia zasłużona marka Brooks Brothers może jednak przestać istnieć. Zarządzająca nią firma złożyła wniosek o upadłość

Winnym tak złej sytuacji firmy nie jest koronawirus, choć bez wątpienia przyśpieszył decyzję o konieczności zakończenia działalności. "NY Times" zwraca uwagę, że zawiniła przede wszystkim zmiana potrzeb klientów. Jest coraz mniej okazji, które wymagają drogiego garnituru pierwszej jakości, a dress code coraz częściej dopuszcza mniej formalne ubranie – informuje "New York Times".

Bełchatowska galeria Bawełnianka przez lata była jedyną w Polsce nieczynną galerią handlową
Galeria handlowa, firma odzieżowa i gigantyczna huta ukraińskiego oligarchy. Oto największe bankructwa minionego roku w Polsce

Projektanci Brook Brothers zdawali się ignorować spływające do nich sygnały z rynku i w dalszym ciągu projektowali tak jak w latach 50. zeszłego wieku, gdy nawet pracownicy najmniejszego banku w prowincjonalnym mieście musieli zakładać garnitury.

Obejrzyj: Koronawirus. Biżuteria będzie przeceniana? "Branża nie może tak zareagować"

Jeszcze przed zgłoszeniem wniosku o upadłość Brook Brothers, najstarsza amerykańska marka odzieżowa działająca w sposób ciągły, oświadczyła, że zamknie 51 spośród ok. 250 sklepów w Ameryce Północnej. Na początku roku zapadła również decyzja o zamknięcia trzech fabryk w USA. W jednej z nich - w Haverhill – toczy się obecnie spór, gdyż związki zawodowe podnoszą, że firma odmawia wypłacania odpraw pracownikom.

Gdyby obejrzeć galerię sławnych klientów Brooks Brothers, mielibyśmy tak naprawdę historię wielkiej polityki w USA. Firma ubierała wszystkich prezydentów USA (z wyjątkiem czterech), a Abrahama Lincolna, Baracka Obamy i Donalda J. Trumpa założyli garnitury z metką Brook Brothers na swoją inaugurację. Zresztą cenili je nie tylko politycy, lecz i artyści, nawet tak bardzo niesztampowi jak Andy Warhol. Nawet ikona męskiego stylu, Clark Gable, pojawiał się w którymś ze sklepów firmy. Ralph Lauren zaczynał przygodę z wielką modą jako sprzedawca w Brooks Brothers w Nowym Jorku.

W piątek spółka ogłosiła, że dwóch potencjalnych kupców wyraziło zainteresowanie nabyciem marki. Nie wszystko więc jeszcze stracone. 200-letnia historia mody z metką "Made in USA" wcale nie musi się zakończyć w 2020 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: moda męska, usa, garnitury, gospodarka, wiadomości, upadłość, koronawirus kryzys
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2020

rewolwerWysłać ministra Sasina , przyłączy do spółki energetycznej i gra gitara.

10-07-2020

BernardNowy program PiS=garnitur plus i firma nadal kwitnie.

10-07-2020

jankesMoże PiS ją wykupi ?

Rozwiń komentarze (43)