Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
ANA
|

Angela Merkel chce przedłużyć lockdown

18
Podziel się:

Kanclerz Angela Merkel chce przedłużyć lockdown w Niemczech ze względu na nasilanie się pandemii, podaje PAP powołując się na agencję AFP. Liczna zakażeń koronawirusem u naszych zachodnich sąsiadów wzrosła powyżej ważnej granicy.

Angela Merkel chce przedłużyć lockdown
Kanclerz Niemiec Angela Merkle chce przedłużyć lockdown, podaje agencja AFP. (Pixabay, pixabay)

Agencja AFP dotarła do dokumentu, z którego wynika, że kanclerz Merkel chce przedłużyć lockdown. Dokument ten zakłada m. in. dalsze ograniczenie podróży zagranicznych do "absolutnego minimum". Utrzymuje też obowiązek kwarantanny po przyjeździe do kraju, po poprzednim wykonaniu testu na koronawirusa.

Ponadto osoby, które nie mogą pracować zdalnie będą miały obowiązek "wykonywania przynajmniej dwóch szybkich testów w tygodniu".

Na poniedziałek planowana jest konferencja rządu federalnego z premierami landów, dotycząca ewentualnego zaostrzenia lockdownu po krótkim okresie poluzowań.

Zobacz także: Rząd znów zamyka hotele. "Nieuzasadniona decyzja, jesteśmy chłopcem do bicia"

Na poprzedniej konferencji ustalono, ze luzowanie zostanie przerwane w przypadku, gdy liczba infekcji przekroczy 100 na 100 tys. mieszkańców w ciągu tygodnia. Według Instytutu im. Roberta Kocha ta granica została już przekroczona - ciągu ostatnich siedmiu dni średnia zakażeń dziennie na 100 tys. osób wynosiła 103,9.

Do tej pory surowe restrykcje epidemiczne miały obowiązywać do końca marca, jednak przekroczenie granicy zakażeń powinno z zasady skłonić władze do zaostrzenia rygorów sanitarnych, zauważa AFP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(18)
I Tyle.
rok temu
JEDNAK TEN OD ZASTRZYKOW LIDER NIE PRZEKONACZ. KANCLERZ.. I DOBRZE.. NIEWINNI BY DOPIERO BY CHOROWALI I UMIERALI. MUSOWO ZAOSTRZYCZ PRAWO NA ZASTRZYKI.. ABY OSTROZNIE JE KOMU SIE DAJE.. ZA DUZO. RYZYKO PO WZIECZU ZASTRZYKU......
Wiesiek
rok temu
Bo tak ma być i nic ludzie nie zmienicie.Tak zostało zaplanowane i będzie to trwać do momentu aż samo się rozleci drogą naturalną.Proste
Trw
rok temu
Przestańcie kłamać masonskie dziady lockdowny nic nie dają tylko rozpieprza sie gospodarki i rujnuje ludzi bo o to w tym wszystkim chodzi żeby zniszczyć klase średnia prawo własności uzależnić ludzi od socjalu zniewolic i kontrolować ludzi zamordyzm pełna gębą a historia lubi się powtarzac
Już za późno
rok temu
Tak ma być a ludzie zanim zaczają o co chodzi to będzie za późno. Już za późno
Emigrant
rok temu
Godziny szeryfa Merkel sa policzone.