Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ArcelorMittal odkłada uruchomienie pieca w Krakowie. Przez koronawirusa

7
Podziel się

Wielki piec i stalownia w Krakowie będzie uruchomiony później, niż pierwotnie zakładano. ArcelorMittal Poland tłumaczy tę decyzję rozwijającą się w Europie pandemią koronawirusa.

Wielki piec będzie dłużej wygaszony.
Wielki piec będzie dłużej wygaszony. (Materiały prasowe, ArcelorMittal)
bDKmyWfF

Pierwotnie wielki piec i stalownia miały być uruchomione w połowie marca. Teraz wiadomo już, że tak się nie stanie.

ArcelorMittal o swojej decyzji poinformował w komunikacie, w którym tłumaczy także, że na tę decyzję wpłynęła "niepewność związana z rozprzestrzenianiem się w Europie choroby COVID-19", przez którą klienci producenta stali "zamykają zakłady bądź ograniczają zamówienia".

- Musimy działać odpowiedzialnie - dbać o naszych pracowników i nasze instalacje. Biorąc pod uwagę niepewność, z którą mamy do czynienia i fakt, że nie wiemy, jak COVID-19 będzie się rozprzestrzeniał w Europie, to jedyna słuszna decyzja - ocenił Marc De Pauw, dyrektor generalny i prezes zarządu ArcelorMittal Poland.

bDKmyWfH
Zobacz także: Zobacz też: 4F przestawia produkcję: "Szyjemy fartuchy, ochraniacze na buty”

Jednocześnie chciałbym podkreślić, że monitorujemy rozwój sytuacji i pozostajemy przy naszej wcześniejszej deklaracji dotyczącej ponownego uruchomienia części surowcowej w Krakowie jak tylko sytuacja się unormuje - dodał De Pauw, cytowany w komunikacie.

bDKmyWfN

O decyzji wygaszenia wielkiego pieca pracownicy ArcelorMittal Poland usłyszeli od prezesa Geerta Verbeecka w listopadzie. Jego ponowne uruchomienie miało nastąpić na przełomie marca i kwietnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDKmyWfO
Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bDKmyWgi
KOMENTARZE
(7)
tre1
12 miesięcy temu
Krakowskie firmy słabo sobie radzą z koronawirusem. Taki np Krakowski Comarch zatrudniający 5000 osób, niby firma z IT, a nie potrafi pracownikom zorganizować pracy z domu.
Antykomuch
12 miesięcy temu
Zlikwidować w końcu ten zacofany skansen, a dziadów którzy przychodzą tylko po bloczek na obiad i posiedzieć zwolnić, bastion komuny, nic tam się od Stalina nie zmieniło, powinno się to zburzyć i zamiast dopłacać do tego syfu, zainwestowac w największy potencjał tego miasta czyli turystykę.
sadam
12 miesięcy temu
Ten cały arcelor oszukuje na emisjach, puszcza w atmosferę ile się da, to samo jest w Dąbrowie, jak nie gorzej..., nie spełniają żadnych norm a są umówieni z wioś żeby ich nie zamknąć...
bDKmyWgj
damy radę.
12 miesięcy temu
W krewetkach jest dużo żelaza.
niki
12 miesięcy temu
Ta firma istnieje tylko teoretycznie, zarządzanie dno, pełno biurokracji i kombinacji, do zamknięcia ten syf