Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ArcelorMittal odkłada uruchomienie pieca w Krakowie. Przez koronawirusa

Wielki piec i stalownia w Krakowie będzie uruchomiony później, niż pierwotnie zakładano. ArcelorMittal Poland tłumaczy tę decyzję rozwijającą się w Europie pandemią koronawirusa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Wielki piec będzie dłużej wygaszony. (Fot: ArcelorMittal)

Pierwotnie wielki piec i stalownia miały być uruchomione w połowie marca. Teraz wiadomo już, że tak się nie stanie.

ArcelorMittal o swojej decyzji poinformował w komunikacie, w którym tłumaczy także, że na tę decyzję wpłynęła "niepewność związana z rozprzestrzenianiem się w Europie choroby COVID-19", przez którą klienci producenta stali "zamykają zakłady bądź ograniczają zamówienia".

- Musimy działać odpowiedzialnie - dbać o naszych pracowników i nasze instalacje. Biorąc pod uwagę niepewność, z którą mamy do czynienia i fakt, że nie wiemy, jak COVID-19 będzie się rozprzestrzeniał w Europie, to jedyna słuszna decyzja - ocenił Marc De Pauw, dyrektor generalny i prezes zarządu ArcelorMittal Poland.

Zobacz też: 4F przestawia produkcję: "Szyjemy fartuchy, ochraniacze na buty”

Jednocześnie chciałbym podkreślić, że monitorujemy rozwój sytuacji i pozostajemy przy naszej wcześniejszej deklaracji dotyczącej ponownego uruchomienia części surowcowej w Krakowie jak tylko sytuacja się unormuje - dodał De Pauw, cytowany w komunikacie.

Związkowcy nie chcieli pogodzić się z decyzją o wygaszeniu pieca w krakowskiej hucie. Dzisiejszą decyzję przyjmują z nieukrywanym optymizmem
ArcelorMittal uruchomi piec. Związkowcy nie kryją radości

O decyzji wygaszenia wielkiego pieca pracownicy ArcelorMittal Poland usłyszeli od prezesa Geerta Verbeecka w listopadzie. Jego ponowne uruchomienie miało nastąpić na przełomie marca i kwietnia.

Tak prezentuje się wielki piec, który wkrótce zostanie wygaszony.
ArcelorMittal wygasza piec w Krakowie. "Zastanawiamy się, od jakich protestów zaczynać"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-03-2020

AntykomuchZlikwidować w końcu ten zacofany skansen, a dziadów którzy przychodzą tylko po bloczek na obiad i posiedzieć zwolnić, bastion komuny, nic tam się od … Czytaj całość

17-03-2020

robeki bardzo dobrze nie beda kopcic i zatruwac ludzi , jakis plus zarazy jest

18-03-2020

DeveloperRelikt PRL i Sowieckiej myśli technicznej. W tym miejscu można by z 20 nowoczesnych biurowców wybudować + osiedle bloków

Rozwiń komentarze (7)