Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

ArcelorMittal Poland wygasi wielki piec w Krakowie Nowej Hucie

241
Podziel się:

Wielki piec w Krakowie będzie wygaszony – taką informację usłyszeli dzisiaj pracownicy ArcelorMittal Poland od prezesa Geerta Verbeecka. Działalność wielkiego pieca i stalowni zostanie wstrzymana na czas nieokreślony.

Wielki piec w Krakowie będzie wygaszony. Taką informację przekazał prezes ArcelorMittal Poland.
Wielki piec w Krakowie będzie wygaszony. Taką informację przekazał prezes ArcelorMittal Poland. (Wikimedia Commons CC BY-SA)
bEDiAQgl

Prezes ArcelorMittal Poland poinformował we wtorek pracowników, że jeszcze w tym miesiącu zostanie wygaszony wielki piec w kombinacie w Nowej Hucie w Krakowie – informuje RMF FM. Verbeeck nie powiedział, ile potrwa postój w pracy.

Informację udało się potwierdzić portalowi money.pl w biurze prasowym koncernu. Wielki piec zostanie wygaszony 23 listopada 2019 roku. Wcześniej odłożony w czasie został postój, który pierwotnie zaplanowany był na wrzesień bieżącego roku.

Wiceprzewodniczący NSZZ Pracowników ArcelorMittal Poland Józef Kawula, w rozmowie z RMF, przekonuje, że ta informacja oznacza "koniec firmy" dla pracowników.

bEDiAQgn

Wiceprzewodniczący powiedział, że część pracowników będzie "jeździła do Dąbrowy Górniczej, część będzie zagospodarowana na miejscu w Krakowie, a część będzie na postojowym".

Zobacz także: Zobacz także: Podwyższenie wieku emerytalnego w Polsce nieuniknione. "Jedyna droga"

Według nieoficjalnych informacji, sprzęt ma być wygaszony przez 9 miesięcy. Jednak, zdaniem związkowca, oznacza to permanentne działanie, ponieważ dotąd "się nie zdarzyło, żeby Mittal uruchomił zamknięty piec". Według podanych przez niego szacunków, w ciągu trzech miesięcy pracę straci od 1,5 tys. do 2 tys. osób.

bEDiAQgt

Prezes firmy jednak uspokaja. Podczas briefingu prasowego powiedział, że zwolnień nie będzie. Część pracowników będzie się zajmować konserwacją wielkiego pieca, część otrzyma propozycję pracy w hucie w Dąbrowie Górniczej, a niewielka część - jak ocenili przedstawiciele koncernu - otrzyma obniżone wynagrodzenie tzw. postojowe, podaje PAP.

ArcelorMittal Poland to największy producent stali w Polsce. Potencjał firmy to ok. 70 proc. potencjału produkcyjnego polskiego przemysłu hutniczego. W skład spółki wchodzi pięć hut - w Krakowie, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Świętochłowicach i Chorzowie

ArcelorMittal Poland jest największym producentem stali w Polsce. Firma skupia ok. 70 proc. potencjału produkcyjnego polskiego przemysłu hutniczego. W jej skład wchodzi pięć hut – w Krakowie, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Świętochłowicach i Chorzowie.

bEDiAQgu

Do koncernu należą także Zakłady Koksownicze Zdzieszowice, będące największym producentem koksu w Europie. AMP zatrudnia ok. 12 tys. osób, a wraz ze spółkami zależnymi ok. 14 tys. Należy do globalnego koncernu ArcelorMittal – największego na świecie producenta stali.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDiAQgO
KOMENTARZE
(241)
MAGoz44FIRE
2 lata temu
Misiak-Miśnia13VIII2019Italooptica300 Lukas22Jemioł25IX2018PSY30So Wiat COP25Madrid FILIP VI2Córki przemawia10 Synod24I2020Toruń7PSY3
Loco
2 lata temu
Jeeee będą ludzie do pracy w Krakowie!!!
ave maria i j...
2 lata temu
No to po 50 zł na głowę i wion do lepianek z których przypełzliście 70 lat temu do Krakowa !!! Nasze miasto wreszcie odetchnie od jak ten wrzód Nowa Huta będzie wycięty !!!!
bEDiAQgP
John
2 lata temu
U nas w Anglii jest dużo miejsc na zmywakach. Zapraszamy zwolenników dobrej zmiany.
Czekamy.
2 lata temu
Pisowcy patrioci macie pole do popisu kupować hutę wszystko można pokażcie jak wy to umiecie rządzić.
...
Następna strona