Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Ardanowski wraca do sporu z nauczycielami. "Rolnicy to szlachetni ludzie"

210
Podziel się:

- To polscy rolnicy odpowiadają za bezpieczeństwo żywnościowe kraju - mówił z okazji Święta Ludowego minister rolnictwa Jan Ardanowski. Jak przekonywał, polska wieś zasługuje na szacunek i wielu Polaków docenia społeczną rolę rolników.

Minister rolnictwa spór z szefem resortu edukacji zapoczątkował słynna wypowiedzią, zachęcającą do zbierania owoców przez nauczycieli.
Minister rolnictwa spór z szefem resortu edukacji zapoczątkował słynna wypowiedzią, zachęcającą do zbierania owoców przez nauczycieli. (PAP)
bEstksKZ

Ardanowski z okazji Święta Ludowego złożył w niedzielę wieniec przed pomnikiem Wincentego Witosa w Warszawie. Tuż po złożeniu kwiatów szef resortu rolnictwa wyraźnie raz jeszcze nawiązał do sporu z MEN.

- Polska wieś zasługuje na szacunek, bądźmy wdzięczni polskim rolnikom - apelował Ardanowski. Jego zdaniem rolnicy to ludzie zaradni, szlachetni i ciężko pracujący na chleb. Później już otwarcie nawiązał do swojej wypowiedzi o nauczycielach.

Zobacz także: Koronawirus. Były szef NFZ Andrzej Sośnierz o błędach w walce z epidemią. "Tylko się broniliśmy"

bEstksLb

- Niektórzy uznali za upokarzające, że mają wykonywać pracę chłopa, to wyraz przekonania, że to praca hańbiąca, ujmę przynosi, a nie jest powodem do dumy. Przykro mi, że ktoś tak patrzy na sprawy polskiej wsi - mówił Jan Ardanowski.

Jak podkreślał wielokrotnie, rolnicy zasługują na szacunek, nie tylko z powodu święta.

- Ważne, żeby codziennie interesować się przemianami na wsi, problemami, osiągnięciami, przekształceniami. To nie jest żadna gorsza część społeczeństwa, to ludzi zaradni, pracowici, szlachetni - mówi szef MR.

bEstksLh

Minister przypomniał Polakom, że to polscy rolnicy odpowiadają za bezpieczeństwo żywnościowe kraju. Mówił, że wielu Polaków docenia społeczną rolę rolników. Przypomniał też, że wiele osób mieszkających w miastach ma korzenie wiejskie.

- Nie rozumiem opinii i uszczypliwości pod adresem rolników, bagatelizowania ich pracy, a takie przypadki są - mówił minister rolnictwa.

Przypomnijmy, burza wokół Ardanowskiego wybuchła, kiedy ten wystąpił z apelem do "Polaków, którzy pozostają bez pracy, nie mają prawa do zasiłku, czy też młodzieży lub nauczycieli, którzy nie będą pracowali, żeby przez te kilka, kilkanaście dni popracowali u rolników". Członek rządu wytłumaczył, że w tym roku zabraknie pracowników sezonowych do zbioru plonów. A to właśnie m.in. dzięki ich pracy "nauczyciele mieli co zjeść".

- Nauczyciele wykonują swoją pracę, chociaż w innej formule niż tradycyjne zajęcia z uczniami w szkole - odpowiedział na to Dariusz Piontkowski, szef MEN. Jednocześnie mówił, że w wakacje praca fizyczna może być odskocznią od pracy nauczyciela.

bEstksLi

Z Ardanowskim o jego słowach rozmawiał premier Mateusz Morawiecki, który uznał jej za niefortunne. - Chciałem podkreślić to, że nauczyciele cieszą się ogromnym szacunkiem społecznym i bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom za to, że w takich nietypowych okolicznościach, okolicznościach epidemicznych, starali się w jak najlepszy sposób przekazywać wiedzę uczniom - dodał Morawiecki.

Na tę wypowiedź zareagował też prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, który w rozmowie z portalem gazeta.pl określił ją jako "głupią". - To arogancja pana ministra - powiedział wprost Sławomir Broniarz.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEstksLC
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(210)
Darek
10 miesięcy temu
Mam w rodzinie rolników. Las posadzili i od lat żyją z dotacji. A ja zasuwam i ledwo ciągnę pracując, płacąc normalne składki ZUS, a nie jakiś KRUS. Też chciałbym być takim rolnikiem.
Bandi
rok temu
kasto elito przeciesz 60% was pochodzi ze wsi jakie z was mieszczuchy potrzeba na was Kim Dzong Um zeby cos z glowy wybic
Miś
rok temu
Chłop ze wsi wyjdzie. Wieś z chłopa nigdy.
bEstksLD
Ewa
rok temu
Zdarzalo mi sie dorabiac u rolnika w wakacje. Ale to ja o tym zdecyduje, a nie palcem bedzie pokazywac Ardanowski. P. Ardanowski - kazda praca zasluguje na szacunek, szczegolnie solidnie wykonywana. Nie napuszczaj ludzi na siebie, bo nie slyszalam, by ktos nie docenial pracy rolnika. Ale wypadaloby miec szacunek i do innych zawodow i narodowosci.
korn
rok temu
Może ten Ardanowski wraz ze swoją świtą popracują przy zbiorze !!!
...
Następna strona