Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MAB
|

Auchan zamknie sklepy w niedziele z zakazem handlu. Ale umożliwi zakupy online

5
Podziel się:

Od 1 lutego wchodzą w życie zmiany dotyczące zakazu handlu w niedziele. Tzw. wyjątek pocztowy zyskuje nowy pułap, na który nie łapie się większość znanych sieci. Auchan informuje, że w niedziele niehandlowe sklepy tej sieci pozostaną zamknięte. Klienci będą mogli w te dni robić zakupy w e-sklepie.

Auchan zamknie sklepy w niedziele z zakazem handlu. Ale umożliwi zakupy online
Od 1 lutego wchodzą w życie uszczelnione w 2021 r. przepisy o handlu w niedziele. (East News, Piotr Kamionka/REPORTER)

Auchan, jedna z sieci, która we wrześniu 2021 r. zdecydowała się otworzyć część sklepów także w niedziele z zakazem handlu, korzystając z tzw. wyjątku pocztowego, po wejściu w życie przepisów uszczelniających zakaz handlu, czyli od lutego, sklepów w niedziele niehandlowe już nie otworzy.

Wszystkie sklepy francuskiej sieci na terenie Polski będą otwarte od poniedziałku do soboty oraz w wybrane niedziele handlowe - ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl.

W 2022 r., podobnie jak w 2020 i 2021 r., będzie tylko siedem niedziel handlowych.

W tym roku wypadają:

  • 30 stycznia
  • 10 kwietnia
  • 24 kwietnia
  • 26 czerwca
  • 28 sierpnia
  • 11 grudnia
  • 18 grudnia.

Auchan jednocześnie informuje, że w niedziele z zakazem handlu, także w tę 6 lutego i kolejne, dostępny dla klientów będzie sklep internetowy. Produkty zamówione na stronie zakupy.auchan.pl dostarczane są bezpośrednio do domów.

Uszczelniona ustawa o zakazie handlu zmienia zasady gry

Ustawa uszczelniająca zakaz handlu w niedziele została uchwalona przez Sejm we wrześniu. W październiku podpisał ją prezydent Duda. Miała wyeliminować sytuację, w której sklepy otwierały się w niedziele niehandlowe na podstawie wyłączeń, przewidzianych w starej ustawie. Na taki krok zdecydowało się ponad 20 sieci.

Zobacz także: Money. To się liczy

Od 1 lutego w niedziele objęte zakazem będą działać tylko te sklepy, które wykażą, że ich przychody z działalności pocztowej przekraczają 40 proc. przychodów danej placówki.

Nowela wprowadza określenie "przeważająca działalność", które oznacza rodzaj przeważającej działalności wskazany we wniosku o wpis do krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
p--
4 miesiące temu
Jarosław Kaczyński: Człowiek Wolności jakichś tam prawicowych gadzinówek;)))
Dziękuję
4 miesiące temu
Nie dość że mi zabierają to jeszcze nie mam jak dorobić bo w sobotę j niedziele pracowałam na kasie teraz tylko na sobotę to mnie nikt nie wezmie
Jan
4 miesiące temu
Wiadomość na osiem gwiazdek...
Ewa
4 miesiące temu
Prezes Jarosław nie robi zakupów....to ma gdzieś innych...!!!!
Jak
4 miesiące temu
Wystarczy dać pracownikowi udział w firmie