Trwa ładowanie...
bEpHqJdx

Notowania

Przejdź na

Balcerowicz o polityce gospodarczej PiS. "Niezwykłe szkodnictwo"

- Popularność PiS będzie się zmniejszać - mówi w programie specjalnym Wirtualnej Polski "Koronawirus" prof. Leszek Balcerowicz. Jego zdaniem wysokie notowania partii rządzącej były efektem gospodarczej koniunktury. - W każdym kraju tak jest, że gdy gospodarka się rozwija, to władza ma dobre notowania - ocenia były wicepremier i minister finansów. - Ja ludzi nie obwiniam. Obwiniam polityków, że to cynicznie wykorzystywali i rozdawali pieniądze. To niezwykłe szkodnictwo - mówi prof. Balcerowicz. Dodaje jednocześnie, że właśnie z powodu nadchodzącej recesji poparcie dla partii rządzącej będzie malało. - Stąd pomysły dalszego obniżania emerytur czy sztucznego zwiększania zasiłków - ocenia rozmówca Wirtualnej Polski.

07-05-2020
Tagi:
pis, gospodarka, leszek balcerowicz, wideo
0
0
64
Podziel się
Komentarze (64)
zobacz więcej komentarzy (64)
bEpHqJdJ
KOMENTARZE
(64)
ja
rok temu
Nie dam się kupić nikomu. Nie muszą mi nic dawać. Wystarczy, że nie będą zabierać. Żeby pieniądze zamiast do nierobów i tych, co pracują na czarno i nie płacą podatków trafiały do ludzi uczciwych i pracujących legalnie, należy zwiększyć kwotę wolną od podatku. Ci, co dają się przekupić rozdawnictwem chyba nie rozumieją, że żaden rząd nie ma własnych pieniędzy. Rozdawana kasa jest naszą wspólną kasą (która mogłaby pójść na utworzenie miejsc pracy, remonty dróg, poprawę bezpieczeństwa, darmowe przedszkola itp.) lub zaciągniętym długiem, który też my będziemy musieli oddać. Zapłacimy wszyscy. Właśnie trwa największy transfer majątku od ludzi zaradnych, pracowitych i kompetentnych do nieudolnych, leniwych i o niskich kwalifikacjach. Jako że jestem przedsiębiorczy i bez dzieci, nie mam złudzeń. Nic nie dostanę, a wręcz będą mnie łupić podatkami i coraz większym ZUSem. Ode mnie głównie zależy jak mi się wiedzie i jak będę żył na starość. Żaden polityk czy partia mi nie pomoże. Zobaczcie sobie ksią,zke pt. Emery tura nie jest Ci potzerbna. Nawet przy ograniczonych zasobach rozsądne i systematyczne działania pozwalają zbudować dla siebie finansowe bezpieczeństwo, a nawet finansową wolność i zostawić coś dzieciom.
beszwanc
rok temu
Jest jak jest , gdyby mu nie podstawiali sitka pod gębę to by nic nie mówił ale oni bez judzenia nie potrafią a zle im nie jest ,nawet lepiej ale żaden nie zrezygnuje z tego co im PiS podarował
Ptyś
rok temu
Oho! Trolle dostały hasło. Starać się Trolliki bo już nie długo Wasz czas się skończy
bEpHqJeb
22
rok temu
kaczyński musi odejść
zeto
rok temu
Balcerek zanim im spadnie poparcie to ty już jedną nogą będziesz ...... w innym świecie
...
Następna strona