Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Patrycjusz Wyżga
Patrycjusz Wyżga
|
aktualizacja

Balcerowicz do Tuska. "Nawet jak przyjdzie lepszy Obajtek, to to niewiele zmieni"

- Moje wskazówki dla nowego rządu brzmią tak: odpolitycznić gospodarkę - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Leszek Balcerowicz, przewodniczący Rady FOR, były wicepremier, minister finansów. - A to oznacza przekazanie do sektora prywatnego znacjonalizowanych dziedzin, które przeprowadził PiS. Po Turcji mamy największy udział sektora państwowego w gospodarce, co oznacza ogromny wpływ polityk na gospodarkę. Nawet jak przyjdzie lepszy Obajtek, to to niewiele zmieni. Szybki audyt finansów publicznych i ruchy po stronie wydatków - tego porzebujemy. To jest najważniejsze. Cięcia źle się kojarzą, bo to przypomina czasy Gierka. Kolejna rzecz to odpolitycznienie prokuratury. To co się stało za czasów Ziobry, to hańba. I trzeba rozliczyć tych, którzy krzywdzili ludzi, oskarżając ich niesłusznie. Jeśli ktoś się boi cięć, to ich nie zrobi, a zagrożenie jest duże. Mamy złą sytuację fiskalną. Żadne roszady osobowe bez zmian merytorycznych nie wywołają realnych...

rozwiń
gospodarka
149
Podziel się:
KOMENTARZE
(149)
pistozło
3 miesiące temu
Balcerowicz milioner nie wie, co to bieda i jest całkowicie pozbawiony empatii dla biedniejszych od siebie. Podczas gdy dla przeciętnego Kowalskiego liczy się chleb na dzisiaj i to co do chleba, dla człowieka jego pokroju liczą się kolejne miliony, które może mu przynieść jutro. Czy pan Tusk zdoła te sprzeczności pogodzić? Miejmy nadzieję, że tak.
Otto
3 miesiące temu
/Chodzi o uczciwą diagnozę. Z niesmakiem patrzyłem jak niektórzy członkowie opozycji brali udział w licytacji na obietnicę -stwierdził Balcerowicz./ .......................................... To właśnie dzięki tym licytacjom KO-PO sięga PO Polskę aby ją skutecznie przekazać POd jurysdykcję unijną /czyli niemiecką/.
kesut
3 miesiące temu
Proponuję Krawca, który za wszystkie osiem lat prezesury w Orlenie wygenerował 3 mld zł zysku, albo Olechnowicza, który tak zarządzał Lotosem, że analitycy wycenili ją na 0 (słownie: zero) zł.
xyz
3 miesiące temu
Ten pseudo profesor Balcerowicz jak zwykle swoje. Z wiekiem nadal nic nie rozumie, albo nie chce zrozumieć. Dochodowa firma Orlen za 8 lat rządów PIS przyniosła zyski ok. 20 razy tyle co za 7 latTuska. Powiedzmy, że sprzedamy, dostaniemy jednorazowe pieniądze, które firma szybko sobie odbija na podwyżkach cen paliw. Te zyski, które płynęły do budżetu i poprawiały byt Polaków, umożliwiały inwestycje, będą teraz płynęły do prezesów, zarządów, bo na pewno znajdą trylion powodów by płacić niskie podatki. I gdzie tu korzyść dla ogółu. Korzyść to pewno odnoszą tacy, którzy proponują prywatyzację dochodowych firm. Gagsterka ala Tusk znowu w akcji.
gorzowski
3 miesiące temu
Na bazie nienawiści części Polaków (wybory) do Zjednoczonej Prawicy – nowy rząd Tuska będzie kontynuował tę przypadłość czyniąc wszelkie zmiany, aby być chwalonym w kraju i UE. Paradoksalnie, aby wreszcie zapanowała praworządność – ten rząd będzie czynił wszelką destrukcję dotychczasowych osiągnięć, na niekorzyść swoich obywateli. Zatrzyma rozwój gospodarczy, militarny, energetyczny, prorodzinny, wpuści nawałnicę nielegalnych emigrantów, zatrzyma rozpoczęte ważne dla kraju inwestycje. Według buńczucznych zapowiedzi lidera, nieodzowne będzie łamanie prawa i konstytucji. Wszystko w imię domniemanej praworządności spowoduje rychły koniec tej koalicji opozycyjnej, nawet zasilonej brukselską kasą z KPO – i bardzo dobrze.
...
Następna strona