Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Balcerowicz uderza w opozycję. Padły mocne słowa: to jest głupie politycznie

- Ja się nie odwracam od opozycji. Odwracam się od poglądów i propozycji, które są nieuczciwe, szkodliwe gospodarczo, kłamliwe i głupie polityczne - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Leszek Balcerowicz, przewodniczący rady FOR, były wicepremier i minister finansów. - Głupie jest licytowanie się na polu przeciwnika na zasadzie: jak on coś da, to ja dam więcej. To jest zła strategia polityczna. Trzeba wiedzieć, w jakiej się gra dyscyplinie i nie grać na polu przeciwnika. Tak się nie wygra – ocenia ekonomista.

0
0
39
Podziel się
Komentarze (39)
zobacz więcej komentarzy (39)
KOMENTARZE
(39)
Zbigniew
2 miesiące temu
Cały program społeczno-polityczny PiS-u zbudowany jest na takich iluzjach, na przekonaniu, że jakoś to będzie. I aby do wyborów, a potem się zobaczy. ,,Tarcza antyinflacyjna'' Wakacje kredytowe'' jest tego przykładem. Niczego nie leczy, trudne sprawy odkłada na później, zadłużając nas i nasze dzieci. Trzydzieści dwa lata temu Leszek Balcerowicz nie owijał w bawełnę, kiedy mówił: "(...) program walki z inflacją jest trudny dla społeczeństwa". Zapowiadał pojawienie się bezrobocia i upadłość przedsiębiorstw. Nie mówił do ludzi jak do dzieci, traktował ich poważnie. Niestety odpłacili mu okrzykiem: Balcerowicz musi odejść.
Misoi
2 miesiące temu
W rozdawnictwie mgr Balcerowicz, był niezły np zasiłki dla bezrobotnych absolwentów w wysokości średniej krajowej. A emerytury dawał tuż po 50tce. Więc wie co mówi.
Ayway
2 miesiące temu
Największy szkodnik 3 RP. Milionowe bezrobocie i upodlenie ludzi.
Gość
2 miesiące temu
Czy Balcerowicz chce powiedzieć , że teraz myśli inaczej niż wtedy gdy był ministrem finansów?
takh
2 miesiące temu
dlaczego ten pan nie siedzi te jego przepisy likwudaci polskieg produkcji taniej oplacal sprowadzic cos z zagranicy niz kupic w polsce
...
Następna strona