Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Będzie budował w lesie. Deweloper wykorzysta przepisy covidowe

4
Podziel się:

Miał być las, a będzie osiedle. Władze gminy Stare Babice i mieszkańcy przeciwni, ale deweloper wykorzystał pandemiczne przepisy. Buduje ośrodek dla osób w kwarantannie.

Będzie budował w lesie. Deweloper wykorzysta przepisy covidowe
Zdjęcie ilustracyjne (money.pl, Rafał Parczewski)
bEJEizCJ

Według dokumentacji planistycznej mają tu rosnąć wyłącznie drzewa - informuje portal TVN24. 20-hektarowy obszar znajduje się tuż przy rezerwacie Łosiowe Błota. Zarówno władze gminy Stare Babice, jak i jej mieszkańcy chcieliby pozostał terenem zielonym, ale teren należy do prywatnego właściciela - spółki Sawa Solec Residence - która ma zupełnie inne plany.

Chce postawić tu nowe osiedle domów jednorodzinnych. Pierwsze miałby być oddane w ciągu roku.

"Prace ruszyły 3 września bieżącego roku, po zgłoszeniu dokonanym zgodnie z prawem do starosty powiatu warszawskiego zachodniego" - poinformował w oświadczeniu przesłanym redakcji TVN24.

bEJEizCL

Deweloper miał pod górkę z inwestycją. Jego plany odrzucała gmina i radni. Ale ustawy covidowe dały nowe możliwość. Wykorzystując zapisy dotyczące inwestycji związanych ze zwalczaniem pandemii koronawirusa oraz jej skutków postanowił zbudować ośrodek dla osób w kwarantannie.

Dokumenty złożył ostatniego dnia działania ustaw koronawirusowych, a władze powiatu nie wierzą zapewnieniom inwestora. Chcą zatrzymać prace.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJEizDm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Do Dec
rok temu
Skoro nie można zablokować budowy to trudno, ale można się postarać żeby nie doprowadzić prądu,wody i kanalizacji. Wtedy nikt tego nie kupi a deweloperowi rurka zmieknie
mbbm
rok temu
Strach pomyśleć jakie inne kwiatki wynikną z ustaw okołopandemicznych,
Zet
rok temu
Fajnie jacyś ludzie chcą mieć las na cudzym gruncie, i pewnie jeszcze wyprowadzać tam pieski bez sprzątania po nich. Oto prosty przepis na las w mieście dla ekologicznych ludzi: Jak chcesz mieć las to weź sobie kredyt na 30 lat kup kawałek ziemi np. w mieście i zasadź na niej drzewa. Takie to proste i nie trzeba innym mówić co mają zrobić, po sądach się ciągać.
bEJEizDn
Pan Bankier
rok temu
Święte Prawo Własności. Chce budować na swoim to niech buduje, płaci za to podatki. Trzeba było się zastanowić przed sprzedażą takiego gruntu a nie teraz protestować.