Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Benefity pracownicze. Pandemia zmieniła nasze potrzeby

5
Podziel się:

Owoce w biurze, dzień pizzy, masaże czy ściana słodyczy. Pracownicy czasów koronawirususa obejdą się bez tych dodatków, ale chcą mieć wpływ na czas i miejsce pracy.

Benefity pracownicze. Pandemia zmieniła nasze potrzeby
Pracownicy korzystają z możliwości pracy zdalnej (pixabay.com, pixabay)

Benefity pracownice miały uatrakcyjnić firmy w oczach zatrudnionych i zadbać o ich dobre samopoczucie. Stąd coraz więcej firm wprowadza do biur owoce, świeżo wyciskane soki, zdrowe przekąski.

Nie brakuje też bardziej kuszących dodatków, jak choćby dnia pizzy czy ściany słodyczy. Do tego chillroomy z grami, pokoje wyciszeń z hamakami czy wreszcie imprezy integracyjne i zniżki na wyjścia.

Zobacz także: Pomysł na biznes: Ziołowe ściany do biur

Jednak pandemia koronawirusa sprawiła, że większość z tych dodatków straciła na znaczeniu. Pracownicy obejdą się bez nich, ale za to ujawniły się inne potrzeby - pisze "Rzeczpospolita".

Pakiet medyczny i elastyczność pracodawcy w kwestii miejsca i czasu pracy stały się najbardziej cenionymi benefitami - wynika z badań firmy Activy. Pracownicy coraz częściej liczą na pomoc psychologiczną czy wsparcie finansowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
zxc
2 lata temu
Ja puier.... ściana słodyczy! A pensję wypłacają na czas?
bajka
2 lata temu
Benefity to są w urzędach- dziś słyszę , że w jednym z urzędów wypłacili premie za pół roku (halo mamy koronakryzys),włączam tvp- podwyżka 6% dla nauczycieli. DOBROBYT:-D
Zaczerpnięte
2 lata temu
Przyjmę jako benefit pięć sztuk urządzeń do wypieku naleśników.
wioletta
2 lata temu
jeżeli pracodawca w obecnym czasie preferuje pracę zdalną to w takim układzie powinien być co miesięczny dodatek socjalny z dwóch normalnych powodów korzystanie chociażby ze swojej herbaty kawy środków słodzących i czy zwykłych napojów i innych socjal i oczywiście świadcząc pracę na korzyść pracodawcy pracownik powinien dostać dodatek do energii elektrycznej ponieważ zużywa prąd przez 8h/przez około 20 dni -{to jest najdroższa strata na kasie dla pracownika) także jak widać chytrość pracodawcy nie zna granic a jeszcze płaczą.Naprawdę to rząd powinien się pochylić nad pracownikiem zdalnym i wszelkie dodatki związane z pracą zdalną powinny znaleźć się w tarczy antykryzysowej albo w specjalnych rozporządzeniach i na koniec w ustawie, a tu jest odwrotnie wszystko dla pracodawcy a pracownik ma się cieszyć bo łaskawca go nie zwolni.
Kar
2 lata temu
Praca z domu to nie praca, sorry...