Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PBE
|

Biden mówi o stanie amerykańskiej gospodarki. "Mamy robotę do wykonania"

14
Podziel się:

Prezydent USA Joe Biden przemawiał w piątek w Hagerstown w stanie Maryland. Przywódca Stanów Zjednoczonych odniósł się m.in. do najniższej od pięciu dekad stopy bezrobocia oraz zapowiadał dalszą walkę z inflacją.

Biden mówi o stanie amerykańskiej gospodarki. "Mamy robotę do wykonania"
Prezydent USA Joe Biden zapowiada ostrzejszą walkę z inflacją. Craig Hudson/Bloomberg via Getty Image (GETTY, Bloomberg)

Prezydent Joe Biden zaznaczył, że jego program gospodarczy działa. Dlatego podczas listopadowych wyborów środka kadencji Amerykanie będą wybierać między jego wizją a wizją Republikanów, która ma faworyzować bogatych.

Są różne sposoby patrzenia na nasz kraj. Jeden z nich to widok z Park Avenue, który mówi, że należy pomóc bardzo bogatym, a przy okazji może uda się to wszystkim innym. Park Avenue ma się dobrze, my wszyscy mamy się dobrze - zapewniał Biden w trakcie piątkowego wydarzenia w Volvo Group Powertrain Operations w Hagerstown w stanie Maryland.

Bloomberg relacjonuje, że zdaniem samego Bidena jest też druga droga, jak ze Scranton w Pensylwanii, gdzie się wychował. Biden przekonuje, że to jest kręgosłup Ameryki - wstający każdego ranka do pracy ludzie, którzy "nadstawiają karku, aby zarobić na życie. To klasa robotnicza i klasa średnia, to właśnie oni zbudowali ten kraj".

Niskie bezrobocie

Według najnowszych danych stopa bezrobocia spadła w USA do poziomu 3,5 proc. i jest najniższa od pięciu dekad. Natomiast we wrześniu o 263 tys. wzrosło zatrudnienie w sektorze pozarolniczym.

Biden odniósł się też do inflacji, która w sierpniu wyniosła 8,3 proc.

- Nadal mamy wiele pracy do wykonania, ale budujemy inną gospodarkę niż dotychczas - powiedział.

Jak podkreśla Bloomberg, piątkowe dane dotyczące zatrudnienia prawdopodobnie spowodują, że Bank Centralny USA (FED) nadal będzie podnosić stopy procentowe. W drugiej połowie września FED podniósł je o 75 pkt bazowych do przedziału 3-3,25 proc. W ten sposób FED będzie chciał obniżyć inflację.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
Polak
2 miesiące temu
Właśnie na wojnie naród USA ma robotę, fabryki uzbrojenia pracują pełną parą ...na tym polega ta wojna amen
Peace
2 miesiące temu
Dlatego robią wojnę w Europie, żeby amerykanie mogli paść się na tańszych hamburgerach. Wojna to interes na którym oni zarabiają naszym kosztem, nieszczęść i tragedii innych narodów
Jan
2 miesiące temu
Koniec Joe i USA jest bliski !
Aet
2 miesiące temu
Przecież Stany to bagno.Ogromna bieda, masa bezdomnych, niedostępna służba zdrowia, zdewastowane środowisko, praktycznie same uprawy GMO, kryzys migracyjny wywołany przez Bideta.A Bidet lekką ręką finansuje kosztujące miliardy dolarów, zbrojenia na upainie, gdy w jego własnym kraju miliony ludzi żyje, jak w krajach trzeciego świata.
logiczny
2 miesiące temu
Może i ciężko pracujący Amerykanie zbudowali ten kraj ale po korespondencyjnych wyborach utracili jakikolwiek wpływ na jego rozwój! Teraz to kraj wyznający Judaszyzm Nowojorski i jego przykazania obowiązują! 🤷‍♂️😔