Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Michał Krawiel
Michał Krawiel
|

Biedronka będzie otwarta w niedzielę? Mamy oficjalne stanowisko sieci

92
Podziel się:

Biedronka testuje nową usługę pocztową w wybranych marketach na terenie Polski. Projekt realizowany jest razem z Pocztą Polską. Tym samym w kilku sklepach Biedronki, dzięki temu, że zaoferują usługi pocztowe, będzie można zrobić zakupy także w niedzielę.

Biedronka będzie otwarta w niedzielę? Mamy oficjalne stanowisko sieci
Biedronka testuje usługę pocztową. Współpracuje z Pocztą Polską (Adobe Stock)

To już oficjalnie. Biedronka testuje nową usługę w ramach współpracy z Pocztą Polską, dzięki której markety tej sieci będą mogły być otwarte również w niedziele. Informacje money.pl potwierdziło Jeronimo Martins, właściciel sieci.

O jednej z testowych placówek poinformował nas nasz czytelnik za pośrednictwem platformy dziejesie.wp.pl.

Chodzi o sklep przy ul. Skoroszewskiej 5B w Warszawie. Zapytaliśmy biuro prasowe sieci Biedronka czy planowane jest uruchomienie wzorem innych sieci handlowych usługi pocztowej w celu wyłączenia sklepów z zakazu handlu w niedzielę.

Zobacz także: Rozłam wśród członków PiS. Domagają się zerwania z "segregacją sanitarną"

"Sieć Biedronka zawsze przestrzega przepisów obowiązującego prawa. Dokładnie wsłuchujemy się w zapotrzebowanie naszych klientów, którzy oczekują możliwości realizacji swoich potrzeb zakupowych oraz usługowych w jednym miejscu. Rozpoczęliśmy testy nowej usługi w zaledwie kilku lokalizacjach spośród ponad 3 tysięcy sklepów naszej sieci. Testy są prowadzone wspólnie z doświadczonym partnerem, narodowym operatorem pocztowym, Pocztą Polską" – czytamy w odpowiedzi biura prasowego.

Biedronka jest kolejną siecią handlową, która chce ominąć zakaz handlu w niedzielę wykorzystując lukę dotyczącą placówek pocztowych. Tego typu rozwiązania stosują m.in. Żabka, Polomarket czy Intermarche.

Pomysły sieci handlowych krytykują związkowcy, którzy chcą zaostrzenia ustawy o zakazie handlu w niedzielę. Mimo sprzeciwu związków zawodowych rząd na razie nie planuje zmian w ustawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(92)
JJAA
2 lata temu
OTWORZYĆ WIĘCEJ POCZT JEŻELI JEST TAKI POPYT
mmm
2 lata temu
Wszyscy myślą, że w niedziele są lepsze zarobki tylko leniwym sprzedawcom nie chce się pracować. Niestety tak nie jest. Za stracona niedzielę (dzień dla rodziny) wynagrodzenie jest takie samo jak w zwykły dzień roboczy. To chyba nic dziwnego, że ludzie się buntują. Kiedyś za prace w niedzielę i święta było inne wynagrodzenie (+100%). Są zawody, gdzie trzeba pracować przez wszystkie dni (nawet święta), ale są inaczej opłacani. Może wypadałoby tu coś zmienić w Kodeksie Pracy, aby pracownik nie był wykorzystywany ?
zawiedziona
2 lata temu
W Biedronce za pracę w niedziele stawka godzinowa nie jest wyższa - jest taka sama jak w zwykły dzień roboczy. Oddawany jest dzień w tygodniu i nie ma żadnego dodatku za niedziele.Kiedyś jeśli trzeba było pracować w niedzielę i święta były inne stawki godzinowe, przez co było jakąś rekompensatą. Niektórzy chętnie może by i poszli do pracy gdyby to wiązało się z uczciwym wynagrodzeniem za stracony dzień świąteczny. Za pracę w niedziele pracownik powinien być lepiej opłacany.
Onn
2 lata temu
Urzędy otwarte w niedzielę, chętnie przejdę się na spacer!!! Dajcie ludziom żyć, krew mnie zalewa jak Janusze i Grażyny chodzą w niedzielę po sklepach ,bo nie mają co zrobić ze swoim nudnym, pustym życiem, a pracownik musi tam stać, h#j wie po co.
Ktoś
2 lata temu
Zaczyna mnie już to irytować. Może spójrzcie na pracowników handlu wreszcie!!!!! Wstyd Biedronka!!! Już tam nie kupuję, obcy kapitał będzie wykorzystywać pracowników w niedzielę i za wszelką cenę!!! Jednego dnia nie mogą wytrzymać masakra,
...
Następna strona